Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Asseco Resovia rekordowo bije częstochowian2011-01-15 17:18:00

Asseco Resovia Rzeszów pokonała Tytan AZS Częstochowa 3:0 (25:17, 25:9, 25:17) w meczu 16. kolejki PlusLigi. W drugim secie padł rekord obecnego sezonu wysokości zwycięstwa w secie. Od rozpoczęcia sezonu 2010/11 nie było tak wysokiego zwycięstwa w secie. Tytan AZS jest pierwszym zespołem, któremu nie udało się przekroczyć granicy dziesięciu punktów.

Asseco Resovia Rzeszów - Tytan AZS Częstochowa  3-0 (25:17, 25:9, 25:17)

Asseco Resovia: Cernić, Akhrem, Baranowicz, Grozer, Kosok, Perłowski, Ignaczak (libero) oraz Buszek, Millar, Mika
Tytan AZS: Gierczyński, Nowakowski, Murek, Drzyzga, Janeczek, Wiśniewski, Dębiec (libero) oraz Hebda, Oczko, Żuk, Kolanek

W pierwszej rundzie fazy zasadniczej najwyższe zwycięstwa (do 12) odniosły ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów. Co ciekawe miało to miejsce w ich meczach wyjazdowych. ZAKSA wygrała trzeciego seta 25:12 w przegranym spotkaniu z Asseco Resovią Rzeszów 2:3 w szóstej kolejce. W siódmej kolejce obrońca tytułu wygrał w Olsztynie z Indykpolem AZS UWM 3:0 i w drugiej partii było 25:12. W pierwszej ich przewaga była niewiele niższa (25:13). Seta 25:13 wygrała również Asseco Resovia w piątej kolejce w spotkaniu z Fartem Kielce 3:1.

Dziś rzeszowianie więcej niż znokautowali zespół z Częstochowy. MVP meczu został Gyorgy Grozer.