Sparing: Porażka Słoni z Pasami2021-01-17 09:42:00

W swoim pierwszym zimowym sparingu piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na własnym stadionie przegrali z Cracovią 0-2.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 0-2 (0-1)

0-1 Dytiatiev 55

0-2 Rivaldo Jr 72

BBT, I połowa: Budziłek - Wasielewski, Wlazło, Klimek, Grabowski - Hubinek, Bezpalec, Stefanik, Zeman, Gergel - Czarnowski.

BBT, II połowa: Kąkolewski – Kalisz, Klimek, Putiwcew, Pek – Jovanovic, Wrzosek, Żyra, Radwański, Śpiewak – Jańczy.

CRACOVIA, I połowa: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Rodin, Siplak - Fiolic, Loshaj, Sadikovic, van Amersfoort, Hanca - Álvarez.

CRACOVIA, II połowa: Niemczycki - Gardawski, Dytiatiev, Pieńczak, Zaucha - Mrozik, Dimun, Lusiusz, Thiago, Rivaldo Jr - Piszczek.

Pierwsza część spotkania toczona była w dobrym, szybkim tempie. Gospodarze kilka razy starali zagrozić się bramce ekstraklasowca. Groźnie strzelali m.in. Roman Gergel czy Martin Zeman. Do pracy zmuszony był również Łukasz Budziłek, który w 35. minucie zatrzymał Floriana Loshaja. Po dobrym początku drugiej połowy "Pasy" od 55. minuty prowadziły. Oleksii Dytiatiev wykorzystał nieporozumienie w defensywie "Słoni". Gospodarze zaatakowali, jednak próby Kacpra Śpiewaka i Adama Radwańskiego okazały się niecelne. W 69. minucie Krzysztof Wrzosek oddał mocny strzał, po którym piłka trafiła w słupek. W 72. minucie Rivaldo Junior strzałem sprzed pola karnego podwyższył wynik. Pod koniec spotkania Karola Niemczyckiego próbował zaskoczyć Adam Radwański.

Za tydzień Bruk-Bet Termalica na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Zabrze.