KO 2 Kraków: Kolejna dwucyfrówka Wieczystej, 4 gole Peszki2020-09-19 12:58:00

W sobotnie południe na stadionie przy ul. Chałupnika kolejne wysokie zwycięstwo odnotowali w Klasie Okręgowej Kraków 2 piłkarze Wieczystej wygrywając z Piastem Wołowice 11-1. Gospodarze już do przerwy prowadzili 8-0, a po zmianie stron dokonali roszad w składzie wyraźnie spuszczając z tonu. Zespół z Wołowic w końcówce zdobył honorowego gola z rzutu karnego podyktowanego za faul Damian Guzika na Damianie Jasiołku.

W Wieczystej na ławce siedział nowy zawodnik, który w piątek trafił do krakowskiego klubu. Mowa o urodzonym w Rudzie Śląskiej 18-letnim bramkarzu Pawle Krawczyku mającym 185 cm wzrostu. Ten wychowanek MKS Zaborze Zabrze, od połowy sierpnia 2018 r. był w Górniku Zabrze, z którym występował w CLJ U-17, CLJ U-18 i III lidze.

Wieczysta Kraków - Piast Wołowice 11-1 (8-0)

11-1 Adrian Frańczak 89 (głową)

Sędziowali: Filip Studziński - Damian Gmitrzak, Sebastian Łojas (KS Kraków). Mecz bez kartek.

WIECZYSTA: Miśkiewicz - Frańczak, Jampich, Jurkowski (46 Kalemba), Kura (46 Korczyk) - Zieliński (71 Kołodziej), Pietras, Majewski - Peszko, Szewczyk (61 Słonina), Madejski (55 D. Guzik). Trener: Przemysław Cecherz.

PIAST: Syrek - Starowicz (60 M. Grzesiak), Owca, Ochmański, Janeczko - Kosek (50 Zaborowski), Mlostek, Jasiołek, Kaczkowski (65 A. Guzik), T. Grzesiak (47 Udziela) - Budziaszek. Trener: Mirosław Gaweł.