W 2. kolejce piłkarskiej Ekstraligi kobiet AZS UJ Kraków sensacyjnie wygrał wyjazdowy mecz z mistrzyniami Polski, Górnikiem Łęczna, 1-0.
Górnik w ubiegłym sezonie nie doznał ani jednej porażki, ostatnio przegrał 12 maja 2019 roku.
Miejscowe miały dziś przewagę, stworzyły więcej sytuacji bramkowych, ale krakowianki też miały kilka. Wykorzystały jedną, w końcówce spotkania.
Górnik Łęczna - AZS UJ Kraków 0-1 (0-0)
0-1 Karolina Gec 86
GÓRNIK: Palińska - Dyguś, Górnicka, Siwińska, Zawadzka (46 Niedbała), Grec, Lefeld (78 Osińska), Ratajczyk (60 Rapacka), Hmirova, Kamczyk, Karczewska.
AZS UJ: Klabis - Zapała, Wilk, Malinowska, Bartosiewicz, Daleszczyk (82 Gec), Nosalik (66 Maronde), Wróbel, Sitarz (89 Smaza), Wójcik (63 Solawa), Maziarz (90 Bolko).
AZS UJ w 1. kolejce przegrał przed tygodniem na wyjeździe z TME UKS SMS Łódź 0-2. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kroka w 3. kolejce będzie Śląsk Wrocław. Mecz odbędzie się 23 sierpnia o godz. 15 na boisku Prądniczanki.