Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Serafin w Puszczy, Niemczycki w Cracovii2020-08-14 20:07:00

Jakub Serafin na zasadzie transferu definitywnego przenosi się z Cracovii do Puszczy Niepołomice.


Kluby porozumiały się w sprawie przenosin pomocnika. Serafin w poprzednim sezonie będąc wypożyczonym z „Pasów” zagrał w Puszczy w 33 spotkaniach, zdobył 1 bramkę.


***


Karol Niemczycki opuszcza szeregi Puszczy. 21-letni bramkarz od nowego sezonu będzie bronił barw Cracovii. 


Niemczycki trafił do Puszczy przed sezonem 2019/2020 z holenderskiego NAC Breda. W Niepołomicach zadebiutował w 1. kolejce Fortuna 1 Ligi przeciwko GKS-owi Jastrzębie. Młody golkiper zagrał w sumie barwach Żubrów 29 meczów, 9 razy zachował czyste konto.


Karol Niemczycki to młodzieżowy reprezentant Polski. Młody golkiper reprezentował już barwy Pasów w zespołach juniorskich w sezonach 2011/12 - 2014/15. Nim stał się graczem Cracovii, swoje pierwsze szlify zbierał wraz z juniorami Garbarni Kraków. Po zakończeniu gry dla Pasów, przez kolejne trzy lata dodatkowo szkolił się w Akademii Piłkarskiej Profi Zielonki. Później po utalentowanego zawodnika sięgnął klub holenderskiej Eredivisie, NAC Breda. Dzięki dobrej grze w zespołach młodzieżowych Niemczycki szybko przebił się do pierwszej drużyny, w wieku 19 lat dwukrotnie występując na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii. Wtedy również otrzymał pierwsze powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski. Z orłem na piersi zagrał do tej pory trzykrotnie, po raz ostatni w listopadzie minionego roku jako kadrowicz reprezentacji U-21.

Po dwóch latach gry dla zespołu z Bredy, młody bramkarz został wypożyczony do Polski, by zdobywać doświadczenie na poziomie seniorskim. Przez cały miniony sezon występował w Puszczy Niepołomice.


puszcza-niepolomice.pl, cracovia.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty