Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Rivaldo Júnior piłkarzem Cracovii2020-08-12 21:30:00

Linię ataku Cracovii od nowego sezonu wzmocni Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior. Popularny Rivaldinho wiąże się z najstarszym klubem w Polsce umową na 3 lata z opcją przedłużenia o rok.


Brazylijczyk urodził się 29 kwietnia 1995 roku w największym mieście Ameryki Południowej, São Paulo. Wychowywał się w sportowej rodzinie - jego ojcem jest legendarny Rivaldo, mistrz świata z 2002 roku i zdobywca Złotej Piłki.


Piłkarska legenda zakończyła swoją karierę w Mogi Mirim, lokalnym klubie z rodzinnej metropolii. Tam też pierwsze kroki stawiał Rivaldo Júnior, który w wieku 18 lat przeniósł się na bazie wypożyczenia do młodzieżowej drużyny Corinthians São Paulo.


Jako 20-latek zdecydował się na pierwszy transfer zagraniczny do Boavista Porto (Portugalia). Podczas półrocznego pobytu zebrał ważne doświadczenia w piłce seniorskiej, awansując do szerokiej kadry pierwszego zespołu Boavisty. Jako młody, perspektywiczny gracz reprezentował zespół z Porto na boiskach Primeira Ligi, a także portugalskiego Pucharu Ligi.


Przez kolejne 1,5 roku Júnior ponownie występował na rodzimych, brazylijskich boiskach, najwięcej czasu spędzając w młodych drużynach Internacionalu Porto Alegre. Kolejne minuty zaliczał również w barwach Esporte Clube XV de Novembro, a także Paysandu Sport Club. Ostatni z wymienionych zespołów reprezentował na bazie wypożyczenia z Porto Alegre.


W lutym 2017 roku przeniósł się do Europy, do Dinama Bukareszt. Przez rok reprezentowania barw rumuńskiej drużyny zagrał w 37 spotkaniach wszystkich rozgrywek, trafiając do siatki 6-krotnie. Wraz z Dinamem zdobył Puchar Ligi.


Po rocznej grze dla zespołu z Bukaresztu, młody gracz przeniósł się do ligi bułgarskiej. Na transfer Rivaldo Júniora zdecydował się 26-krotny mistrz Bułgarii, Lewski Sofia. Pobyt młodego Rivaldo był w tym wypadku nieco mniej udany z uwagi na kontuzje, które przerwały grę zawodnika w sezonie 2018/19. W barwach brązowego medalisty ligi bułgarskiej Júnior rozegrał łącznie 13 spotkań, raz trafiając do siatki.


Dalsza piłkarska droga Rivaldo Júniora zaprowadziła go ponownie do Rumunii, gdzie reprezentował barwy Viitorulu Constanța. Początkowo na wypożyczeniu, następnie na bazie definitywnego transferu rozegrał w lidze rumuńskiej kolejne 1,5 roku.


Rozgrywki nad Morzem Czarnym ponownie posłużyły młodemu zawodnikowi, który w tym czasie osiągał najlepsze indywidualne wyniki w całej karierze. Jako zawodnik Viitorulu wystąpił w 42 spotkaniach, trafiając do siatki 15-krotnie. Za nim również bardzo dobry sezon 2019/20, w którym zdobył 11 bramek w 27 spotkaniach.


cracovia.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty