Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Skawinka znów zaczyna w okręgówce - z nowymi nadziejami2020-08-07 23:01:00

Piłkarze Skawinki rozpoczynają nowy sezon piłkarski w gr. II krakowskiej okręgówki. Niedawny IV-ligowiec sam zrezygnował z gry na tym szczeblu i skorzystał z możliwości, stworzonej klubom przez MZPN w czasie pandemii koronawirusa, by z własnego wyboru zagrać szczebel (a nie dwa) niżej.  W sobotę 8 sierpnia w pierwszym meczu skawinianie zmierzą się z z Prądniczanką Kraków na jej stadionie (g. 11).


- Nowy sezon mimo braku spadków, rozpoczynamy szczebel ligowy niżej. W obliczu braku perspektyw bezpiecznego finansowania drużyny  na poziomie czwartoligowym, na własną prośbę zdecydowaliśmy o przystąpieniu drużyny do krakowskiej okręgówki. Decyzja w obliczu problemów finansowych sponsorów klubu, spowodowanych pandemią COVID-19 pozwoli na zapewnienie bezpiecznego bytowania klubowi z niemal 100-letnią tradycją - mówi przed sezonem prezes Skawini Bartłomiej Wygaś. - Nasz poprzedni udział w rozgrywkach klasy okręgowej kończyliśmy w znakomitej atmosferze, głównie dzięki znakomitej pracy trenera Damiana Rębisza. Awans do czwartej ligi wiązał się z wielkimi jak na możliwości klubu, wyzwaniami finansowymi i organizacyjnymi. Niestety nie podołaliśmy im.  Od ostatniego ligowego meczu z udziałem Skawinki minęło dziewięć długich miesięcy. Rok 2019 był rokiem rekordowej frekwencji na stadionie oraz dużej ilości akcji związanych z dniem meczowym (m.in. Gramy dla Poli). Na Stadionie Miejskim w Skawinie,  w każdy meczowy weekend mogliśmy się cieszyć atmosferą prawdziwego piłkarskiego święta. Liczymy, że nowy sezon pozwoli nam odbudować klub pod kątem sportowym, a kolejne miesiące poprawią sytuację wśród skawińskich przedsiębiorców pomagających na co dzień klubowi, a mierzących się z szeregiem problemów spowodowanych pandemią.


Kadra zespołu w nowym sezonie będzie złożona z zawodników zarówno doświadczonych, jak i młodych nadziei. - Dzisiaj możemy się pochwalić Karolem Stokłosą, Kubą Piekarskim, Mateuszem Przebindą, Konradem Olesiem czy Kevinem Wąsiołkiem. Jest to piątka chłopców z rocznika 2002-2004, taką obraliśmy drogę - mówi prezes Wygaś. - Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczą w projekcie #NowaSkawinka. Jestem pewny, że razem podniesiemy wiele pucharów za wygranie ligi na każdym szczeblu - młodzieżowym i seniorskim.


TKS Skawinka Skawina - sezon  2020/2021

Bramkarze: Michał Walachnia Daniel Możuch 

Obrońcy: Marcin Curzydło, Paweł Czajka, Krzysztof Banach, Rafał Sowa, Jerzy Anton, Konrad Oleś, Paweł Marczyk 

Pomocnicy: Jakub Kaganek, Tomasz Grzesiak, Benjamin Jeż, Krzysztof Pachacz, Jakub Piekarski, Karol Stokłosa, Mateusz Przebinda, Rafał Śliwa, Przemysław Konik.

Napastnicy: Paweł Grzesiak, Rafał Piszczek, Kevin Wąsiołek.

Trener Paweł Czajka. 

Przyszli: Paweł Czajka (Wiślanka Grabie ), Rafał Sowa (Wiślanie Jaśkowice), Krzysztof Pachacz (Kaszowianka), Konrad Oleś, Jakub Piekarski, Mateusz Przebinda, Kevin Wąsiołek (drużyna juniorów)

Odeszli: Kamil Kwaśny (TS Węgrzce), Kamil Gęśla (koniec kariery), Michał Spasiuk (TS Węgrzce) , Kasjusz Piwowarczyk (Tempo Białka) , Piotr Apostolski (koniec wypożyczenia, Clepardia Kraków ), Damian Sosnowski (Wieczysta Kraków) 


skawinka.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty