Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Gutkovskis już w Rakowie2020-07-01 22:49:00

W środę, 1 lipca, swoją przygodę z Rakowem Częstochowa rozpoczął Vladislavs Gutkovskis. Łotysz ma za sobą pierwszy dzień w drużynie Czerwono-Niebieskich.


- Jakie są Twoje wrażenia po pierwszym dniu w Rakowie?

- Jestem bardzo zadowolony z pierwszego dnia w Rakowie. Wszedłem do zespołu, poznałem całą drużynę i bardzo podobało mi się to, jak wszystko tutaj wygląda. Dopóki nie mogę występować w meczach ligowych, będę miał czas na to, by zapoznać się lepiej z chłopakami i poukładać wszystkie sprawy związane z przenosinami. Wszystko po to, żeby w momencie rozpoczęcia przygotowań do sezonu 2020/2021 koncentrować się wyłącznie na dobrej grze.


- Jakim typem napastnika jesteś?

- Lubię wybiegać na wolne pole i dostawać podania za plecy obrońców. W grze na kontakt też nie jestem najgorszy (śmiech). Przede wszystkim przyszedłem tutaj, by strzelać bramki. Myślę, że będzie łatwiej mi wejść do Ekstraklasy, aniżeli do I ligi. Wydaje mi się, że w I lidze jest więcej gry siłowej, natomiast w Ekstraklasie jest więcej przestrzeni do składnej gry, co mi się podoba.


- Nie jesteś zupełnie nowym zawodnikiem ani w PKO Ekstraklasie, ani w Polsce.

- Jestem w Polsce już od czterech lat. Znam język polski, dobrze czuję się w kraju, grałem wcześniej w Ekstraklasie, więc myślę, że to pomoże mi w aklimatyzacji w zespole.


rakow.com
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty