Domowe fatum Puszczy2020-07-01 22:19:00

W 29. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza przegrała z Miedzią Legnica 0-1. To już jedenasta porażka niepołomiczan na własnym boisku...

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 0-1 (0-1)

0-1 Marquitos 40 (karny)

Sędziował Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Klec, Stępień – Łukowski, Santana, Marquitos. Widzów 242.

PUSZCZA: Niemczycki - Cikos, Stępień, Stawarczyk, Mikołajczyk (86 Stefanik) - Żurek, Serafin, Żytek, Klec (67 Nowak), Tomalski - Orłowski (46 Eizenchart).

MIEDŹ: Załuska - Zieliński, Musa, Mijusković, Pikk - Śliwa (67 Roman), Santana, Purzycki, Marquitos (74 Heredia), Łukowski (77 Soljic) - Kostorz.

W 31. minucie po dośrodkowaniu Żurka strzał głową oddał Orłowski, piłka uderzyła w rękę defensora Miedzi, ale sędzia nakazał grać dalej. Tuż przed przerwą Miedź szybko rozegrała rzut z autu, w pole karne wbiegł Kostorz, który został zahaczony przez Stawarczyka. Sędzia podyktował rzut karny, a pewnym strzelcem okazał się Marquitos. W ostatniej akcji w pierwszej połowie doskonałą sytuację miał Tomalski. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy Żurka z piłką minął się Załuska, a Tomalski nie trafił z bliska do siatki.

Po przerwie szanse mieli goście, ale nie zostały przez nich wykorzystane. W końcówce ożywili się gracze Puszczy. Najpierw strzału z linii pola karnego spróbował Serafin. Chwilę później sędzia podyktował rzut wolny około 20 metrów od bramki Miedzi. Po uderzeniu Żurka piłka przeleciała nad poprzeczką.