Cracovia zastopowana w Gliwicach2020-02-22 23:59:00

W 23. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała w Gliwicach z broniącym tytułu mistrzowskiego Piastem 0-1. Pasy są wiceliderem tabeli.

Piast Gliwice - Cracovia 1-0 (0-0)

1-0 Sebastian Milewski 59

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Pestka (4żk), Rapa, Siplak (Cracovia). Widzów 4176.

PIAST: Plach - Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Badia (87 Konczkowski), P. Sokołowski (81 Jodłowiec), Hateley, Milewski - Felix - Tuszyński (70 Parzyszek).

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka (66 Siplak) - Gol (78 Vestenicky) - Hanca, Lusiusz, van Amersfoort, Fiolic (66 Thiago) - Lopes.

Cracovia nie zagrała już tak dobrze jak z Lechem. Nie było w jej poczynaniach takiej samej determinacji i agresywności, gry wysokim pressingiem; nie było też zbyt wielu akcji z polotem. Mimo to w I połowie to goście sprawiali nieco lepsze wrażenie. Pierwszą okazję mieli w 12. minucie, gdy po wrzutce Rapy z prawego skrzydła nabiegający Hanca, naciskany mocno przez obrońcę, uderzył nad poprzeczką. Drugą szansę krakowianie wypracowali w 44. minucie, ale po strzale Pestki z lewej strony pola karnego Plach złapał piłkę.

Piast zagroził najbardziej w 35. minucie, gdy po centrze Rymaniaka z prawego skrzydła Felix spóźnił się do podania o pół metra.

Pierwszy kwadrans po przerwie należał do gliwiczan. W 54. minucie po "główce" Tuszyńskiego gości uratował Peskovic, ale pięć minut później futbolówka wpadła już do siatki. Błędy popełnili boczni obrońcy. Najpierw Pestka nie upilnował Rymaniaka, który popędził prawą stroną i zagrał na drugą stronę, gdzie z kolei Rapa pozwolił, by do strzału doszedł Milewski. Po jego silnym strzale z 7 m piłka po rękach golkipera znalazła się w bramce.

Pasy próbowały wyrównać, ale nie za bardzo potrafiły przebić się przez bardzo dobrze zorganizowaną defensywę gospodarzy. W 77. minucie zza szesnastki uderzył dołem Hanca, lecz obok słupka. Z kolei w 85. minucie po "główce" van Amersfoorta z 7 m Plach z refleksem interweniował na linii bramkowej.

Gliwiczanie dobrze wyprowadzali kontry, w 80. minucie Badia w korzystnej sytuacji strzelił nad poprzeczką.

W sumie typowy mecz na remis, wygrał jednak Piast, który wykorzystał błąd krakowian.

Statystyka meczu: 11:11 w strzałach (5:5 w celnych), 50:50% w posiadaniu piłki, 7:9 w kornerach i 112:114 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.