Biała Gwiazda zaświeciła nad Lubinem2020-02-16 17:06:00

W 22. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków pokonała w Lubinie Zagłębie 1-0. To czwarte z rzędu zwycięstwo Białej Gwiazdy!

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0-1 (0-0)

0-1 Vukan Savicevic 64

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Wojtkowski (4żk), Savicevic (Wisła). Widzów 4349.

ZAGŁĘBIE: Forenc - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balic - Tosik (74 Tajti), Slisz - Żivec (74 Szysz), Starzyński, Bohar - Białek.

WISŁA: Buchalik - Burliga (46 Niepsuj), Klemenz, Janicki, Sadlok - Basha - Błaszczykowski, Savicevic (75 Kuveljic), Zhukov, Wojtkowski - Turgeman (81 Buksa).

W I połowie wiślacy wykazywali większą determinację, mieli przewagę optyczną. Pierwszą okazję stworzyli w 5. minucie. Błaszczykowski podał z prawej do wbiegającego w pole karne Turgemana, który z 10 m huknął mocno, ale bramkarz wypiąstkował piłkę. To był - jak się okazało - jedyny celny strzał w tej części gry.

Kolejną szansę miał bardzo aktywny Sadlok. W 31. minucie trafił w boczną siatkę.

Lubinianie przebudzili się w 36. minucie. Najpierw Żivec został w ostatniej chwili zablokowany przez Klemenza, a za moment Białek główkował z 5 m nad poprzeczką.

W 45+1. minucie Sadlok uderzył z 25 m, lecz futbolówka po rykoszecie od obrońcy wyszła na korner.

Po przerwie gospodarze nieco się ożywili, ale to Wisła była bardziej konkretna. Wprawdzie w 63. minucie po strzale Savicevica piłka odbita od obrońcy minęła nieznacznie prawy słupek, ale już po chwili padł zwycięski gol. Sadlok obsłużył prostopadłym podaniem Savicevica, a ten pozbył się opieki Guldana i na 8. metrze technicznym uderzeniem piętą przelobował wychodzącego z bramki Forenca.

Zagłębie miało tylko jedną szansę i kwadrans później mogło wyrównać. Po wrzutce Starzyńskiego z rzutu rożnego główkował Guldan, ale na szczęście dla krakowian futbolówkę z linii bramkowej zdołał wybić Janicki. W końcówce miejscowi starali się wyrównać, lecz defensywa wiślacka spisywała się bez zarzutu.

Statystyka meczu: 10:11 w strzałach (1:2 w celnych), 47:53% w posiadaniu piłki, 7:7 w kornerach.