Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
U-11 i U-12: Puchar Prezesa PZPN2019-11-14 12:13:00

Już po raz trzeci odbędą się rozgrywki halowe o Puchar Prezesa PZPN w kategoriach U-11 (rocznik 2009) i U-12 (rocznik 2008). Są to rozgrywki dla klubów-członków MZPN i PZPN, a więc de facto Klubowe Halowe Mistrzostwa Polski U-11 i U-12.


Turnieje finałowe, z udziałem reprezentantów 16 województw, zostaną rozegrane w dniach 15-16 lutego 2020 r. w Warszawie.


Małopolski Związek Piłki Nożnej organizuje w grudniu i styczniu eliminacje w każdym podokręgu i strefie zakończone finałem wojewódzkim (18 lub 19 stycznia 2020). Zawody odbywać się mają na nawierzchniach parkietowych.


Harmonogram rozgrywek w Małopolsce:


1. Wyłonienie reprezentantów podokręgów - do 6 stycznia 2020

Najlepszą drużynę w kategorii 2008 i 2009 wyłania MZPN (Kraków, pow. krakowski i proszowicki) oraz podokręgi Nowy Sącz, Tarnów, Myślenice, Olkusz, Wieliczka, Chrzanów, Oświęcim, Wadowice, Gorlice, Limanowa, Nowy Targ, Bochnia, Brzesko i Żabno.

Zespoły powinny zgłosić się do rozgrywek w MZPN lub we własnym podokręgu.


2. Wyłonienie reprezentantów stref - do 12 stycznia 2020

a) Kraków+Myślenice+Olkusz+Wieliczka (organizator: MZPN)

W turnieju biorą udział 4 drużyny w kategorii 2008 i 4 drużyny w kategorii 2009, po jednej w obu kategoriach z Krakowa, Myślenic, Olkusza i Wieliczki.


b) Chrzanów+Oświęcim+Wadowice (organizator: PPN Oświęcim)

W turnieju biorą udział 3 drużyny w kategorii 2008 i 3 drużyny w kategorii 2009, po jednej w obu kategoriach z Chrzanowa, Oświęcimia i Wadowic.


c) Nowy Sącz+Gorlice+Limanowa+Nowy Targ (organizator: PPN Nowy Sącz)

W turnieju biorą udział 4 drużyny w kategorii 2008 i 4 drużyny w kategorii 2009, po jednej w obu kategoriach z Nowego Sącza, Gorlic, Limanowej i Nowego Targu.


d) Tarnów+Bochnia+Brzesko+Żabno (organizator: PPN Tarnów)

W turnieju biorą udział 4 drużyny w kategorii 2008 i 4 drużyny w kategorii 2009, po jednej w obu kategoriach z Tarnowa, Bochni, Brzeska i Żabna.


3. Finały wojewódzkie - 17 lub 18 stycznia 2020 (organizator: MZPN)

W turnieju biorą udział 4 drużyny w kategorii 2008 i 4 drużyny w kategorii 2009, po jednej w obu kategoriach z turniejów strefowych (punkty 2a, 2b, 2c, 2d).


Główne założenia rozgrywek

1. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w następujących etapach:

- rozgrywki eliminacyjne, przeprowadzone przez poszczególne Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, z udziałem klubów - członków właściwych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej i PZPN

- Turniej Finałowy, organizowany przez PZPN, z udziałem 16 zwycięzców rozgrywek eliminacyjnych; termin: 15-16 lutego 2020, Warszawa

2. W rozgrywkach eliminacyjnych i Turniejach Finałowych mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy w 2020 r. kończą odpowiednio 11. rok życia (urodzeni w 2009 r. i młodsi) i 12. rok życia (urodzeni w 2008 r. i młodsi), potwierdzeni do klubu przez macierzysty związek piłki nożnej oraz uprawnieni do gry w systemie Extranet.

3. Rozgrywki eliminacyjne przeprowadzają Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, zgodnie z zasadami ustalonymi przez dany Związek Piłki Nożnej z zachowaniem zasad określonych do Turnieju Finałowego.

4. W Turnieju Finałowym:

- czas gry: 1x15 minut w eliminacjach grupowych, 2x12 minut w finałach

- drużyny składają się z 10 zawodników; jednocześnie na boisku może przebywać 5 zawodników, tj. czterech zawodników w polu + 1 bramkarz

- mecze odbywają się w halach o nawierzchni parkietowej o wymiarach nie większych niż 40x20 m

- w czasie spotkania każda drużyna może wymienić dowolną liczbę zawodników, obowiązuje zasada tzw. zmian powrotnych

- zawodnicy muszą posiadać na koszulkach numery wg obowiązujących przepisów

- mecze rozgrywa się piłkami nr 4

- po uderzeniu od sufitu, konstrukcji, oświetlenia, itp. będzie zarządzony wrzut na boisko na wysokości danego zdarzenia, przeciwko drużynie, która dopuściła się przewinienia

- wrzuty na boisko wykonuje się nogą z linii bocznej, z nieruchomo stojącej piłki, odległość przeciwnika od piłki minimum 2 m; dopuszczalne jest samodzielne wprowadzenie piłki na boisko, a następnie wykonanie dowolnego zagrania

- rzut karny wykonuje się z odległości 7 m

- bramkarz gra rękami tylko we własnym polu bramkowym będącym jednocześnie polem karnym

- po wyjściu piłki poza linię bramkową bramkarz wprowadza piłkę do gry z pola brakowego ręką, do połowy boiska; za naruszenie przepisu sędzia dyktuje rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej z linii środkowej

- system rozgrywek w podokręgach: pucharowy lub z eliminacjami grupowymi (+finały)

- system rozgrywek w finałach strefowych i wojewódzkich: każdy z każdym

- ustalanie kolejności w grupach - wg zasad przedstawionych w regulaminie rozgrywek

- kluby we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu


Regulaminy rozgrywek na stronie: mzpnkrakow.pl


MZPN
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty