Koniec serii Żubrów2019-10-06 10:32:00

W 12. kolejce Fortuna 1 Ligi dobiegła końca wyjazdowa seria 5 meczów bez porażki Puszczy Niepołomice (4 zwycięstwa i remis). Żubry przegrały w Legnicy z Miedzią 0-1.

4.10.2019: Miedź Legnica – Puszcza Niepołomice 1-0 (1-0)

1-0 Paweł Zieliński 16

Sędziował Artur Aluszyk (Szcecin). Żółte kartki: Pikk, Zieliński, Purzycki – Kotwica, Uwakwe, Stawarczyk. Czerwona kartka: Czarny (Puszcza, 90+1). Widzów 3294.

MIEDŹ: Załuska - Zieliński, Byrtek, Mijuskovic, Pikk - Łukowski (75 Danielewicz), Makuch, Purzycki, Marquitos, Ojamaa (89 Koziara) - Sabala.

PUSZCZA: Niemczycki - Stępień (66 Furtak), Stawarczyk, Czarny, Bartków - Sitek, Kotwica, Uwakwe (77 Embalo), Serafin, Bąk (63 Tomalski) - Orłowski.

Od początku to Miedź przejęła inicjatywę, a na bramkę gości strzelali Zieliński czy Sabala. W 12. minucie nad poprzeczką po rzucie rożnym główkował Byrtek. Dwie minuty później Czarny po kornerze strzelał głową obok bramki legniczan. W 16. minucie strzał Łukowskiego w sytuacji sam na sam obronił Niemczycki, ale za chwilę przy uderzeniu Zielińskiego nie miał już szans.

Dwie minuty później nad bramką z wolnego strzelał Łukowski. W 24. minucie z ostrego kąta z lewej strony pola karnego próbował zaskoczyć Załuskę Sitek, ale golkiper Miedzi wybił piłkę zza linię końcową. W 31. minucie podwyższyć powinien Ojamaa. Po zagraniu Zielińskiego estoński pomocnik znalazł się w sytuacji sam na sam, ale trafił w golkipera przyjezdnych.

W 38. minucie Miedź wyprowadziła kontrę po stałym fragmencie niepołomiczan, ale Makuch uderzył z prawej strony obok bramki. Trzy minuty później Ojamaa otrzymał dobre podanie od Makucha, zwiódł obrońcę, lecz strzelił wyraźnie obok bramki.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Miedź przeważała, ale niepołomiczanie umiejętnie się bronili. W 64. minucie strzelał Ojamaa, ale piłka po rykoszecie trafiła jedynie w boczną siatkę. W 86. minucie Sitek najpierw został zablokowany, a następnie jego strzał obronił Załuska. Za chwilę z wolnego z prawej strony uderzał Marquitos, ale Niemczycki był na posterunku. W doliczonym czasie Czarny przewrócił wychodzącego na czystą pozycję Makucha, za co ujrzał czerwoną kartkę.