Wygrana Sandecji z tyszanami2019-08-18 08:54:00

W 4. kolejce Fortuna 1 Ligi Sandecja pokonała GKS Tychy 1-0. Zwycięskiego gola strzelił pod koniec meczu Mateusz Klichowicz.

16.08.2019: Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 1-0 (0-0)

1-0 Mateusz Klichowicz 86

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Małkowski, Piter-Bucko, Walski - Połap, Tarasiewicz (trener, 2), Grzeszczyk, Biernat. Czerwona kartka: Ryszard Tarasiewicz (trener GKS Tychy, 90+1, druga żółta). Widzów 2380.

SANDECJA: Bielica - Baran, Piter-Bucko, Flis - Kun, Kanach, Thiago (70 Walski), Danek (79 Dudzic) - Klichowicz, Korzym (90+2 Ogorzały), Małkowski.

GKS: Jałocha - Mańka, Biernat, Kowalczyk, Szeliga - Połap (46 K. Piątek), Kristo, Daniel (83 J. Piątek), Grzeszczyk, Steblecki (74 Moneta) - Piątkowski.

Na początku spotkania szanse dla gospodarzy mieli Korzym i Piter-Bucko. Później sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Klichowicz. W doliczonym czasie I połowy blisko powodzenia byli goście. Po strzale Stebleckiego Bielica wybił piłkę na poprzeczkę.

W II połowie szczęścia próbowali Korzym, Flis i Walski, bez efektu. Później zaatakowali tyszanie. Z niewielkiej odległości oddali kilka strzałów, ale albo świetnie spisywał się Bielica, albo piłkę na ciało przyjmowali defensorzy sądeccy, albo trafiali rywale w "aluminium".

Niedługo przed końcem "Biało-czarni" wyszli na prowadzenie. Korzym uprzedził obrońcę i zagrał w stronę bramki. Do piłki dopadł Klichowicz, po czym w sytuacji sam na sam z golkiperem umieścił ją w siatce.