Porażka Garbarni w Głogowie2019-04-25 08:02:00

W rozegranym w Głogowie meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi Chrobry pokonał Garbarnię Kraków 3-0.

Chrobry Głogów - Garbarnia Kraków 3-0 (1-0)

1-0 Damian Kowalczyk 31

2-0 Mikołaj Lebedyński 67

3-0 Mateusz Machaj 71

Sędziował Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Stolc - Garzeł, Wójcik, Piszczek.

CHROBRY: Abramowicz - Ratajczak, Stolc, Michalec, Pestka, Drewniak, Mandrysz, B. Machaj, M. Machaj (76 Borecki), Zejdler (54 Maćkowski), Kowalczyk (66 Lebedyński).

GARBARNIA: Cabaj - Górecki, Serafin (79 Kalemba), Garzeł, Wójcik, Kostrubała (77 Lech), Kiebzak, Nowak, Słoma (70 Piszczek), Włodyka, Szywacz.

Chrobry pewnie pokonał Garbarnię i jest już blisko obrony I ligi dla swojego miasta. Chyba kluczowa okazała się zmiana w składzie dokonana przez trenera, który tym razem dał szansę Damianowi Kowalczykowi. Mikołaj Lebedyński pozostał na ławce. Pierwszy otworzył wynik, a drugi zaliczył świetne wejście, w ciągu kilku minut strzelając na 2-0 i asystując przy trzecim golu.

Chrobry od początku posiadał lekką przewagę, ale mimo to przeciwko Garbarni grało mu się ciężko. W 31. minucie byliśmy świadkami, ile znaczy świetne przyjęcie piłki. Z jednej na drugą stronę przerzucił ją Mateusz Machaj, jednym przyjęciem do pola karnego wpadł jego młodszy brat, a całość zamknął błyskawicznym uderzeniem Damian Kowalczyk. Do przerwy 1-0.

Druga połowa nie zaczęła się dla Chrobrego najlepiej, bo zarysowała się przewaga rywali. Pomarańczowo-czarni ten trochę trudniejszy okres przetrwali bezboleśnie. W 66. minucie nastąpiła wspomniana zmiana. Damiana Kowalczyka zastąpił Mikołaj Lebedyński, który już 60 sekund później trafił na 2-0 po tym, jak z boku dogrywał mu Kamil Pestka. W 71 minucie było 3-0, a kolejną dobrą akcję zainicjował Lebedyński. Wymienił się podaniami z Mateuszem Machajem, wypuszczając go na czystą pozycję. Machaj dokładnie wiedział co zrobić.

Tak wysokiego prowadzenia głogowianie już nie oddali, choć trzeba oddać Garbarni, że mimo beznadziejnej sytuacji walczyła do samego końca. Stąd w 90. minucie strzał Norberta Piszczka, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki.