Porażka Puszczy w Tychach2019-04-21 15:47:00

W rozegranym w Wielką Sobotę meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice przegrała na wyjeździe z GKS Tychy 0-3.

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 3-0 (1-0)

1-0 Łukasz Grzeszczyk 44

2-0 Łukasz Grzeszczyk 59

3-0 Jakub Vojtus 86

Sędziował Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: J. Piątek, Vojtus, Biernat – Szczepaniak. Widzów 2794.

TYCHY: Jałocha – Mańka, Biernat, Sołowiej, Abramowicz – Adamczyk, J. Piątek (75 Piątkowski), Steblecki, Grzeszczyk, Monterde (88 K. Piątek) – Siemaszko (57 Vojtus).

PUSZCZA: Mleczko – Bartków, Stawarczyk (69 Nowak), Stępień, Widejko – Bąk, Uwakwe, Stefanik, Szczepaniak, Mikołajczyk (72 Sajdak) – Orłowski (69 Żurek).

Pod koniec I połowy gospodarze objęli prowadzenie. Grzeszczyk wygrał pojedynek główkowy ze Stawarczykiem i mimo że Mleczko był bliski złapania strzału z kilku metrów gol padł.

Odważniej grająca po przerwie Puszcza została skontrowana w 59. minucie. GKS wyszedł trzech na dwóch i podręcznikowo pokazał jak należy wykańczać tego typu akcje. Grzeszczyk zdobywając drugiego gola w meczu w zasadzie skierował piłkę do pustej bramki.

W dalszej fazie gry, zamiast bramki kontaktowej, w końcówce kolejny szybki atak tyszan przyniósł trzeciego gola autorstwa Vojtusa.