Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Adrian Filipek dołącza do pionu sportowego Wisły Kraków2019-04-17 21:28:00

Pion sportowy Wisły Kraków się wzmacnia - zasilił go Adrian Filipek. Do tej pory pełnił funkcję koordynatora ds. sportowych w drużynach Akademii U14-U17, a od teraz będzie łącznikiem między Akademią a pierwszą drużyną Białej Gwiazdy.

 

Trener Adrian Filipek posiada bogate doświadczenie w pracy z młodymi adeptami futbolu. Filipek będzie czuwał nad głównie nad zarządzaniem pionem sportowym młodzieżowej piłki Akademii oraz nad procesem selekcji wewnętrznej. Powierzono mu również inne zadania, wśród których znalazły się: tworzenie modelu gry, bieżący kontakt z trenerami i z koordynatorami piłki 5,7 oraz 9-osobowej, a także z działem skautingu, z managerem Akademii, z dyrektorem sportowym Wisły Kraków SA czy z klubami partnerskimi.


Filipek będzie uczestniczył także w procesie pozyskiwania zawodników dedykowanych drużynom U14-U18, oceniając ich umiejętności i przydatność. Wśród jego obowiązków znalazła się także bieżąca koordynacja projektu Wisła Youth Elite, który niedawno został wdrożony we współpracy szkoleniowców Akademii ze sztabem pierwszego zespołu.


- Jestem łącznikiem trenera Stolarczyka i całego sztabu z piłką młodzieżową. Trener mocno interesuje się młodymi zawodnikami naszego klubu, często o nich pyta - o ich postępy i perspektywy. Prowadzę również treningi indywidualne młodych zawodników z pierwszego zespołu. Chcę im pomóc w samodoskonaleniu swoich umiejętności i nabywaniu kompetencji. W tym momencie mam nieco poszerzone obowiązki i wszystkie młodzieżowe drużyny jedenastoosobowe są pod moją opieką. Czuwam również nad projektem Wisła Youth Elite. Z trenerami Akademii, w tym z koordynatorami Łukaszem Tomczykiem i Geraldem Imiołkiem, udoskonalamy model gry Akademii. Do tej pory udało się opracować kilka wartościowych dokumentów, jak choćby Filozofię Gry. Dokumenty każdorazowo były konsultowane i akceptowane przez trenera Stolarczyka i dyrektora Głowackiego - mówi trener Adrian Filipek.


www.wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty