Sparing: Remis Wisły z Odrą2019-03-21 20:30:00

Piłkarze Wisły Kraków zremisowali sparingowy, wyjazdowy mecz z I-ligową Odrą Opole 1-1.

Odra Opole - Wisła Kraków 1-1 (1-1)

1-0 Martin 8

1-1 Brożek 42 (karny)

ODRA: Szromnik - Mikinicz, Baranowski (46 Trojak), Żemło, Brusiło - Bonecki, Czyżycki, Rybicki (83 Wróbel) - Urynowicz (69 Martin Gomez), Martin Gomez (46 Janus), Skrzypczak (88 Kaczka).

WISŁA: Weinzettel (46 Broda) - Pietrzak (46 Słomka), Sadlok (66 Hoyo-Kowalski), Klemenz, Plewka - Savićević (46 Morys), Szot - Śliwa (66 Boguski), Kumah (89 Warczak) - Balicki, Brożek (46 Buksa).

Czwartkowe spotkanie było doskonałą okazją do sprawdzenia formy piłkarzy, którzy do tej pory nie mieli zbyt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności lub wracają po przebytych urazach. Na boisku zameldowali się więc m.in. Lukas Klemenz, Emmanuel Kumah, Paweł Brożek, Artur Balicki czy sprawdzany przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny - Tobiasz Weinzettel. Po drugiej strony barykady wystąpił z kolei były wiślak, reprezentujący obecnie barwy Odry, Piotr Żemło.

W 8. minucie piłkę bez wahania po dośrodkowaniu z narożnika boiska celnie uderzył Martin Ivan - ta najpierw odbiła się od słupka, a później zatrzepotała w wiślackiej siatce. W kolejnej fazie spotkania w dalszym ciągu stroną prowadzącą grę była ekipa z ulicy Oleskiej, sprawdzająca za sprawą groźnych strzałów Brusiło czy Urynowicza formę Weinzettela.

W końcówce I połowy uaktywnili się krakowianie W 42. minucie na murawę upadł faulowany przez rywala Rafał Pietrzak, a jedenastkę na bramkę zamienił Paweł Brożek, który zaliczył pierwszy występ po kontuzji barku.

Po przerwie gole nie padły, choć oba zespoły miały okazje.