Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Remis Puszczy z Odrą2019-03-18 21:52:00

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie ćwierćfinalistów Totolotek Pucharu Polski. W 24. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza podzieliła się punktami z Odrą Opole.


Puszcza Niepołomice - Odra Opole 0-0

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Furtak – Trojak.

PUSZCZA: Mleczko – Furtak, Stawarczyk, Stępień, Widejko – Szczepaniak, Kotwica, Żytek, Nowak, Mikołajczyk (74 Tomalski) – Orłowski.

ODRA: Krysiak – Mikinic, Baranowski, Szota, Brusiło – Bonecki (66 Rybicki), Niziołek (71 Skrzypczak), Trojak, Moder, Janus – Urynowicz (62 Martin).


W porównaniu do meczu z Miedzią, szansę od pierwsze minuty dostali Łukasz Furtak i Bartosz Widejko. Zmieniona w połowie linia defensywna Puszczy spisała się bez zarzutu, bowiem w drugim meczu z rzędu drużyna nie dała się pokonać rywalom.


Pomiędzy 22. a 23. minutą meczu gospodarze mogli mówić o sporym szczęściu. Najpierw głową uderzał Trojak, ale piłkę złapał świetnie ustawiony Mleczko, a minutę później Moder uderzył głową, a bramkarza uratował słupek.


W odpowiedzi Puszcza dwukrotnie zagroziła Odrze. Najpierw po niecodziennie rozegranym rzucie wolnym, Żytek został zblokowany, a chwilę później w poprzeczkę po rzucie rożnym trafił Furtak.


Po zmianie stron o mocy swojego uderzenia przypomniał Żytek. Pomocnik uderzył z ponad 20 metrów, a jego pocisk o centymetry minął spojenie bramki. Chwilę później próbował ustawiony na lewym skrzydle Mikołajczyk. Kapitan Puszczy dośrodkowywał, a niewiele brakło, by zaskoczył Krysiaka strzałem za kołnierz.


Tradycyjnie już spore zagrożenie stwarzał Szczepaniak. Po godzinie gry uderzał mocno z ostrego kąta, ale Krysiak zdołał wybić przed siebie piłkę, którą daleko wykopali jego koledzy z obrony.


W 65. minucie na indywidualny rajd zdecydował się Kotwica. Po minięciu dwóch rywali podał prostopadłe do Nowaka, ten postanowił przekładać rywala, który ofiarnie wybił piłkę na rzut rożny.


W 82. i 84. minucie Odra mogła objąć prowadzenie. Najpierw strzał z dystansu podbity przez Stawarczyka kapitalnie odbił Mleczko, a dwie minuty później jeden z zawodników Odry trafił w poprzeczkę. W 90. minucie meczu bramkę na wagę zwycięstwa mógł zdobyć Szczepaniak, ale jego mocny strzał z linii pola karnego odbił bramkarz Odry.


puszcza-niepolomice.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty