Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Jakub Błaszczykowski podpisał kontrakt z Białą Gwiazdą2019-02-08 23:13:00

Historia zatoczyła koło! Na tę wiadomość czekali nie tylko kibice pod Wawelem, ale także w całej piłkarskiej Polsce. Wybitny piłkarz, reprezentant Polski, a przede wszystkim wierny wiślak Jakub Błaszczykowski ponownie związał się z Białą Gwiazdą, podpisując półroczny kontrakt.


Jakub Błaszczykowski (ur. 14 grudnia 1985 roku) trafił do Wisły z czwartoligowego KS Częstochowa w 2005 roku. Jej barwy reprezentował przez 2,5 roku. Pierwszy sukces na szczeblu seniorskim - mistrzostwo Polski - świętował już na koniec premierowych rozgrywek. W 2006 r. zadebiutował w reprezentacji Polski.


22 lutego 2007 roku zamienił polską ligę na Bundesligę, wiążąc się umową z Borussią Dortmund, która weszła w życie po zakończeniu rozgrywek 2006/2007. Szybko stał się ulubieńcem niemieckiej publiczności.

 

W sezonie 2010/2011 Borussia triumfowała w lidze, powtarzając ten wyczyn rok później i dodatkowo dorzucając krajowy puchar. Pobyt w Niemczech zapewnił mu także upragnione występy w finale elitarnej Ligi Mistrzów, a także przyniósł srebrny medal oraz dwa Superpuchary. 

 

Pechowe urazy sprawiły, że po ośmiu latach gry pomocnik zdecydował się spróbować swoich sił we Włoszech. Kolejnym wpisem do piłkarskiego CV Błaszczykowskiego była więc ACF Fiorentina, gdzie 31 sierpnia 2015 roku przeniósł się na zasadzie wypożyczenia. Po rocznym rozbracie z BVB, postanowił poszukać nowego zespołu. Wybór padł na VfL Wolfsburg, który od 1 sierpnia 2016 roku został pracodawcą zawodnika. Koszulkę drużyny z Dolnej Saksonii zakładał do 3 stycznia 2019 roku, kiedy to rozwiązał umowę za porozumieniem stron. Licznik występów dla Wilków zatrzymał się na 38 meczach, a na koncie Polaka widniało jedno trafienie. 

 

Jakub Błaszczykowski to podpora reprezentacji Polski, samodzielny rekordzista pod względem gier z białym orłem na piersi. Od 2006 roku dla polskiej kadry rozegrał 105 meczów, okraszając je 21 bramkami. 

 

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

wisla.krakow.pl


Prezentacja Jakuba Błaszczykowskiego (wisla.krakow.pl)
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty