Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
17-latkowie w Sandecji2019-02-08 22:56:00

Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Sandecją Nowy Sącz podpisał urodzony w roku 2001 Wiktor Szewczak.


17-latek występuje na pozycji obrońcy. W Akademii Sandecja przeszedł przez wszystkie kategorie wiekowe. Większość czasu trenował pod okiem trenera Marka Zagórskiego, a w klasie sportowej był także podopiecznym trenerów Roberta Kubieli i Adama Ciastonia.


Wiktor Szewczak jest jednym z pierwszych beneficjentów zmian oraz nowej strategii Klubu. Grupa TOP TALENT, w której znaleźli się wyróżniający zawodnicy z roczników 2000-2003 ciągle ewoluuje oraz jest pod stałą obserwacją sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, a także władz klubu. Została ona utworzona pod koniec zeszłego roku. Efekty pracy zawodników z tej ekipy zaowocują podpisanymi kolejnymi kontraktami z młodymi adeptami Akademii.


Drugim po Wiktorze Szewczaku wychowankiem, który podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt jest 17-letni napastnik Sebastian Wąchała.

Dołączył on do Akademii Sandecja w 2016 roku z klubu MUKS Halny Kamienica, gdzie trenował pod okiem trenera Janusza Piotrowskiego. W Akademii Sandecja od początku pracował z trenerem Markiem Zagórskim, w ostatnim roku w klasie sportowej był podopiecznym trenera Roberta Kubieli, a także Adama Ciastonia.


sandecja.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty