Strona główna > Sportowa Małopolska
Zwycięstwo Słoni na koniec jesieni2018-12-02 15:36:00

Udanie jesienne zmagania w Fortuna 1 Lidze zakończyły "Słonie" z Niecieczy. W ostatniej w tym roku 21. kolejce pokonały na własnym stadionie GKS Tychy 3-1.

1.12.2018: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 3-1 (1-0)

1-0 Roman Gergel 31 (karny)

2-0 Florin Purece 48

2-1 Łukasz Grzeszczyk 64

3-1 Jacek Kiełb 90

Sędziował Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Żółte kartki: Purece, Wlazło - Mańka, Grzybek, Biernat, Vojtus. Widzów 1118.

BBT: Trela - Sadzawicki (71 Szeliga), Grzelak, Szarek, Mikovic (46 Putiwcew) – Kalisz, Wlazło, Kupczak, Purece (66 Jovanovic),  Kiełb - Gergel.

GKS: Jałocha - Mańka (46 Grzybek), Biernat, Tanżyna, Abramowicz (89 Steblecki) - Adamczyk, Piątek (77 Bernhardt), Daniel, Grzeszczyk, Monterde - Vojtus.

Gospodarze prowadzili od 31. minuty. Po faulu w polu karnym Macieja Mańki na Martinie Mikovicu, arbiter podyktował rzut karny. Na gola pewnym strzałem zamienił go Roman Gergel. W 48. minucie znowu pokaz swoich umiejętności dał Florin Purece. Pięknym uderzeniem podwyższył wynik. W 64. minucie goście zdobyli gola kontaktowego. Jego autorem został Łukasz Grzeszczyk. W 89. minucie wynik ustalił Jacek Kiełb. Po dobrym dośrodkowaniu z kilku metrów pewnie skierował piłkę do siatki.