Remis Puszczy w Olsztynie, kontuzja Czarnego2018-10-21 00:26:00

W 15. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice zremisowała w Olsztynie ze Stomilem 2-2.

Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 2-2 (1-2)

0-1 Michał Czarny 5

0-2 Krzysztof Drzazga 21

1-2 Rafał Śledź 40

2-2 Wołodymyr Tanczyk 89

Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń). Żółte kartki: Kun, Kuban – Stawarczyk, Orłowski.

STOMIL: Skiba – Bucholc, Sołowiej, Wełnicki, Kuban – Kun, Trojak, Głowacki, Lech, Głowacki (66 Tanczyk) – Śledź (83 Mętlicki).

PUSZCZA: Mleczko – Furtak, Czarny (17 Stępień), Stawarczyk, Mikołajczyk – Szczepaniak, Stefanik, Uwakwe, Tomalski (74 Orłowski), Żytek – Drzazga (86 Ryndak).

Goście szybko objęli prowadzenie. W 5. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Czarny, który wykorzystał niezdecydowanie defensorów i wpakował piłkę do siatki.

Kilkanaście minut później obrońca Puszczy został zniesiony na nosach. Poważna kontuzja wykluczyła jego dalszy występ w tym spotkaniu. Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy - zerwał ścięgno achiillesa. Od swojego debiutu w drużynie w lipcu 2015 roku Czarny jest niekwestionowanym liderem defensywy. W nieco ponad trzy sezony rozegrał już 112 meczów w barwach Puszczy.

W 21. minucie Krzysztof Drzazga podwyższył. Po świetnym uderzeniu z dystansu zdobył 6. gola w tym sezonie.

W 40. minucie piłkarze Stomilu wrócili do gry. Sytuację starał się jeszcze ratować Miłosz Mleczko, ale stuprocentową sytuację wykorzystał Rafał Śledź.

Bramka wyraźnie napędziła olsztynian. Puszcza miała jeszcze strzał w słupek, ale to Stomil atakował częściej i tworzył sobie ciekawsze sytuacje. Szczęście do gospodarzy uśmiechnęło się w końcówce, kiedy Volodymyr Tanczyk ustalił wynik na 2-2.