W Krakowie porażka Garbarni ze Słoniami2018-10-20 12:46:00

W 15. kolejce Fortuna 1 Ligi Garbarnia Kraków przegrała w derbach Małopolski z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1-3.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-3 (0-0)

1-0 Mateusz Węsierski 57

1-1 Vladislavs Gutkovskis 62

1-2 Roman Gergel 77

1-3 Piotr Wlazło 88 (karny)

Sędziował Mariusz Złotek (Gorzyce). Żółte kartki: Wójcik – Kalisz, Jovanovic. Widzów 543, mecz na Stadionie Miejskim.

GARBARNIA: Cabaj – Kobusiński, Garzeł, Czekaj, Pyciak – Wójcik, Masiuda, Pietras (85 Kostrubała), Gawle (70 Kiebzak) – Węsierski (61 Nowak), Ogar.

BBT: Trela – Szeliga, Szarek, Putiwcew, Słaby – Jovanovic (70 Kiełb), Kupczak – Kalisz, Stefanik (46 Wlazło), Gergel – Gutkovskis.

Po pierwszej bezbramkowej połowie, w 57. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Z lewej strony dograł Pyciak, a Węsierski w pełnym biegu sfinalizował akcję. Wkrótce był remis. Debiutujący oficjalnie w barwach "Słoni" Wlazło ładnie uruchomił Gutkovskisa, który uderzeniem w krótki róg pokonał golkipera. Kwadrans później Kiełb znakomicie zacentrował do Gergela, który z kilku metrów pokonał Cabaja. Pod koniec z karnego wynik ustalił Wlazło.