MLJM: Dobry bajer to podstawa2018-10-17 23:05:00

3-1 Mateusz Grzybowski 27

4-1 Mateusz Grzybowski 46

4-2 Jakub Piaskowy 66

5-2 Mateusz Ferenc 80+2

Sędziowali (wzorowo): Łukasz Szymczyk oraz Wojciech Curyło i Artur Kijak (Kraków). Żółte kartki: Bartłomiej Polak, Karol Włodarski - Adrian Twaróg, Arkadiusz Kaleta.

GARBARNIA: Krzysztof Stec – Michał Kałdos, Karol Włodarski, Michał Kordylewski, Bartłomiej Polak (54 Michał Januszewski) – Kacper Bajerczak, Mateusz Ferenc, Michał Dudzik, Damian Derenda – Krystian Bzdyl (60 Kacper Korczak), Mateusz Grzybowski (68 Kamil Chudaszek).

LIMANOVIA: Jakub Wiktor – Arkadiusz Kaleta, Arkadiusz Śliwa, Dariusz Hejmo (41 Wojciech Wąchała), Sebastian Florek, Michał Garcarz, Grzegorz Badyla (50 Jakub Czaja), Adrian Twaróg, Łukasz Król (65 Dawid Kulig), Jakub Piaskowy, Paweł Kulig.

W 11. kolejce „pierwszej dywizji” Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia wysoko pokonała na Rydlówce Limanovię, dzięki czemu podopieczni trenera Roberta Włodarza wywindowali się z ostatniego na piąte miejsce w tabeli. Na trzy kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej sprawa spadku nie jest ani trochę rozstrzygnięta, a kluczowe znaczenie może mieć dla Brązowych derbowe spotkanie z Hutnikiem, które zostanie rozegrane na Ludwinowie w sobotę 27 października o godzinie 10:00. Zdaniem wielu obserwatorów tych rozgrywek ekipa Młodych Lwów nie nadaje się do spadku, ale w futbolu punktów nie przyznaje się za tzw. ogólne wrażenia, jeno za strzelenie w meczu więcej goli od rywali.

Wynik sobotnich zawodów z Limanovią bardzo szybko otworzył Mateusz Grzybowski, który w 10. minucie celną „główką” zamienił na gola precyzyjne dośrodkowanie Michała Dudzika. Gospodarzom nie dane było długo cieszyć się z prowadzenia, bo w 14. minucie (w momencie, w którym Limanovia wykorzystała niefrasobliwą - delikatnie mówiąc - postawę defensywy Garbarni), Sebastian Florek potężnym strzałem zza szesnastki, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i spadła tuż za linią bramkową, wyrównał stan meczu.

Jednak zdający sobie sprawę z rangi spotkania Garbarze nie załamali się utratą gola i ruszyli do ataków ze zdwojoną siłą. W 19. minucie po dośrodkowaniu Bartłomieja Polaka z rzutu wolnego Damian Derenda z woleja trafił do bramki strzeżonej przez Jakuba Wiktora. Goście reklamowali pozycję spaloną Grzybowskiego, ale na szczęście dla Brązowych nie dotknął on zmierzającej do siatki piłki, a że nie przeszkadzał leżącemu już na ziemi bramkarzowi, toteż wzorowo prowadzący mecz arbiter główny nie miał innego wyjścia, jak gola uznać.

W 22. minucie Grzybowski po dograniu Derendy główkował tuż obok spojenia, a w 25. minucie wprost w ręce bramkarza – także głową – posłał piłkę Dudzik, po kornerze wykonanym przez Mateusza Ferenca.

W 27. minucie podwyższył wreszcie wynik Grzybowski, który otrzymał idealną asystę od Dudzika, po solowej akcji tego drugiego. W 29. minucie Dudzik przegrał pojedynek sam na sam z Wiktorem, a w 38. minucie po rzucie rożnym Ferenca znów Dudzik strzelał głową bardzo ostro, mocno i groźnie, lecz minimalnie niecelnie.

W 46. minucie Kacper Bajerczak, przez roztargnienie zamknięty w przerwie w szatni przez kolegów, wykorzystał kipiącą energię na kapitalną asystę przy golu Grzybowskiego. „Bajer” poszedł na przebój prawą flanką, minął dwóch rywali i idealnie dograł na przedpole, a „Grzybkowi” pozostało już tylko dołożyć nogę do piłki.

W 56. minucie w bardzo groźnej sytuacji z rzutu wolnego z 17 metrów Łukasz Król trafił w mur, a w 65. minucie Paweł Kulig fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Stecem. Za moment jednak goście wykorzystali kolejną szansę, bo po szybkiej kontrze swojego zespołu Jakub Piaskowy stanął oko w oko z bramkarzem Garbarni i nie dał mu żadnych szans.

Przy stanie 4-2 gra toczyła się głównie w środkowej strefie, gospodarze starali się nie dopuszczać rywali na swoje przedpole i ta sztuka im się udała, a już w doliczonym czasie gry Ferens strzałem zza linii pola karnego, po którym piłka po drodze do bramki odbiła się jeszcze od słupka, ustalił ostateczny rezultat tych zawodów.

- Nie liczy się siła, a technika – odpowiedział na zarzuty kolegów dotyczące szybkości i mocy tego uderzenia uradowany strzelec piątego gola dla Garbarni, potwierdzając tym samym prawdziwość ludowej mądrości, że „dobry bajer to podstawa”…