Strona główna > Sportowa Małopolska
Pięć goli wiślaków w Bochni2018-10-12 22:37:00

W charytatywnym spotkaniu Wisła Kraków zmierzyła się z IV-ligowym Bocheńskim KS. Mecz, który był także okazją do sprawdzenia graczy, którzy przebywają na testach, zakończył się wynikiem 5:2 dla krakowskiego klubu. Gole dla Wisły zdobyli Paweł Brożek Brożek, Zdenek Ondrášek, Rafał Boguski, Matej Palčič i Kamil Wojtkowski, który do bramki dołożył także trzy asysty.

Sędziował Tomasz Kubik z Bochni.

BKS: Szydłowski (60 Seweryn) - Chlebek, Mlostek (65 Smoleń), Bukowiec (72 Szot), Rachwalski - Motak (46 Palonek), Korta (54 Satoła), Tabor (46 Juszczak), Rogóż - Kłusek (46 Nagrodzki), Świętek.

WISŁA: Buchalik - Palčič, Świątko (46 Sadlok), Laskoś (46 Kort), Pischinger - Krocz (46 Imaz), Plewka (77 Malik), Wojtkowski, Kumah (63 Boguski) - Brożek, Niegowski (46 Ondrášek).

Biała Gwiazda, nieco przetrzebiona liczną liczbą powołań do różnych reprezentacji, lecz wzmocniona piłkarzami testowanymi - Szymonem Kroczem, Patrykiem Niegowskim oraz młodzieżowym reprezentantem Ghany, Emmanuelem Kumahem, stawiła się w Bochni, by wziąć udział w meczu charytatywnym, którego dochód został przeznaczony na leczenie jednego z poważnie chorych piłkarzy bocheńskiego klubu.

Piłkarskie święto, współorganizowane przez prezesa BKS-u, Stanisława Szydłowskiego, którego firma - Dasta Invest - jest od lat jednym z partnerów Wisły Kraków przyciągnęło na trybuny wiele kibiców bocheńskiego klubu i Białej Gwiazdy. Na ławce bochnian zasiadł związany z Wisłą przez znaczną część kariery Jerzy Kowalik, zaś jego drużyna bardzo pragnęła pokazać się z jak najlepszej strony na tle nieco eksperymentalnego zestawienia Białej Gwiazdy. W składzie ekipy Macieja Stolarczyka oprócz graczy testowanych okazję do nieoficjalnego debiutu miał Patryk Pischinger - wychowanek z rocznika 2002, na co dzień występujący w drużynie Centralnej Ligi Juniorów.

W 4. minucie Wiślacy wyszli na prowadzenie - z narożnika dośrodkował Wojtkowski, a Paweł Brożek wygrał pojedynek powietrzny i nie dał szans Szydłowskiemu. Trzy minuty później był remis. Były piłkarz juniorskich ekip Wisły, Ernest Świętek dośrodkował w rękę Kacpra Laskosia i sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Daniel Bukowiec, który pewnym strzałem nie dał szans Buchalikowi.

W 50. minucie Kamil Wojtkowski po podaniu wprowadzonego w przerwie Zděnka Ondráška, wpakował piłkę do opuszczonej już bramki. W 70. minucie przebojową akcją lewą stroną w pole karne przebił się Wojtkowski, który dograł piłkę idealnie do Ondráška, a ten z bliska trafił do bramki. „Wojo” tym samym odwdzięczył się „Kobrze” za asystę.

Kolejne gole zdobyli Rafał Boguski oraz Matej Palčič. „Boguś” wykorzystał piękne podanie Wojtkowskiego, a sam jeszcze ładniej uderzył piłkę głową zrywając pajęczynę z okienka bramki BKS-u. Słoweński prawy defensor zamknął akcję Wojtkowskiego, po której Ondrášek główkował w nogę stojącego na linii Chlebka, a piłka zatrzymała się na 5. metrze, tak jakby czekała na byłego zawodnika Mariboru.

Dwie minuty później piłkarze BKS-u po raz drugi wpisali się do meczowego protokołu w 85. minucie - do bezpańskiej piłki dopadł w polu karnym Paweł Szot, który z bliska wypalił pod poprzeczkę i nie dał szans Buchalikowi.

Jakub Pobożniak

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Trzej piłkarze na testach w Wiśle

Pierwszym z graczy, którzy w obecnym tygodniu trenują z Wisłą i mieli okazję wykazać się w meczu z czwartoligowcem jest Szymon Krocz. Urodzony 16 marca 2000 roku zawodnik obecnie reprezentuje barwy Foto-Higieny Błyskawicy Gać, do której wypożyczony jest ze Śląska Wrocław. W rozgrywkach III ligi dolnośląskiej mogący występować na skrzydle bądź szpicy zawodnik rozegrał w tym sezonie 7 spotkań, w których zdobył 3 gole.

Drugi testowany piłkarz to Patryk Niegowski - wychowanek Błękitnych Wronki, niegdyś reprezentujący młodzieżowe drużyny Lecha Poznań, zaś obecnie występujący w Piaście Karsko. Wyróżniający się w rozgrywkach szczecińskiej A Klasy zawodnik ma 19 lat i występuje jako napastnik.

Ostatnim z piłkarzy, których podczas sparingu sprawdził Maciej Stolarczyk jest młodzieżowy reprezentant Ghany, Emmanuel Kumah. Piłkarz stołecznego Tudu Mighty Jets Accra urodził się 9 lutego 2000 roku i jest regularnie powoływany do kadry U-20. Ofenywny pomocnik, mogący występować także na skrzydle pod koniec ubiegłego roku przebywał na testach we włoskim klubie ekstraklasowym - Bologna FC, teraz zaś został puszczony przez swoją macierzystą drużynę na testy w Białej Gwieździe.