Remis Sandecji w Bielsku-Białej2018-09-23 21:37:00

W 11. kolejce Fortuna 1 Ligi Sandecja zremisowała wyjazdowy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1-1. Sądeczanie są niepokonani od prawie 2 miesięcy, to 9. z rzędu spotkanie, w którym nie doznali porażki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 1-1 (0-0)

1-0 Valerijs Sabala 65

1-1 Maciej Korzym 88

Sędziował Łukasz Bednarek (Koszalin). Żółte kartki: Oleksy, Jończy - Chmiel, Kasprzak, Małkowski, Korzym. Widzów 1645.

PODBESKIDZIE: Fabisiak - Oleksy, Jończy, Wiktorski, Modelski - Sierpina, Rakowski, Palavandishvili, Gandara (90+2 Kozak), Płacheta - Šabala (84 Kostorz).

SANDECJA: Kozioł - Basta, Piter-Bučko, Flis - Chmiel (83 Nowak), Baran, Małkowski, Kasprzak (73 Kanach), Kałahur - Korzym, Gabrych (73 Dudzic).

W 65. minucie padł gol dla Podbeskidzia. Sierpina zagrał długą piłkę do Modelskiego, ten minął jednego z obrońców zwodem, podał na lewo do Šabali, a Łotysz z 8 m płaskim strzałem pokonał Kozioła.

Przez ostatni kwadrans sądeczanie przycisnęli przeciwnika. W 82. minucie Dudzic był bliski pokonania Fabisiaka uderzeniem w prawy, krótki róg, ale bramkarz Podbeskidzia nie dał się pokonać. 180 sekund później golkipera gospodarzy zatrudnił Korzym. Jego "główka" z 13. metra została sparowana na rzut rożny. W 88. minucie doświadczony snajper już się nie pomylił - jego wolej po podaniu od Kanacha był nie do obrony. W doliczonym czasie mogło być 2-1 dla sądeczan, ale Nowak z najbliższej odległości kopnął piłkę tak, że ta poleciała obok lewego słupka bramki.