Remis Puszczy w Katowicach2018-09-23 21:02:00

W 11. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza podzieliła się w Katowicach punktami z GKS-em.

GKS Katowice - Puszcza Niepołomice 1-1 (1-1)

1-0 Adrian Błąd 13 (karny)

1-1 Hubert Tomalski 26

Sędziował Mateusz Złotnicki (Lublin). Żółte kartki: Frańczak, Poczobut, Puchacz, Śpiączka - Uwakwe, Drzazga. Widzów 1730.

GKS: Pawełek - Frańczak, Lisowski, Remisz, Puchacz - Błąd (73 Anon), Piesio, Poczobut, Kurowski, Woźniak (24 Michalik) - Śpiączka (75 Rumin).

PUSZCZA: Mleczko - Furtak, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk - Szczepaniak (77 Ryndak), Stefanik, Uwakwe, Tomalski, Żytek (90 Bartków) - Drzazga (63 Orłowski).

Puszcza mogła objąć prowadzenie w 8. minucie. Po świetnie rozegranym rzucie wolnym Stefanik przewrócił się przyjmując piłkę, mimo to strzelił leżąc tyłem do bramki. Zabrakło centymetrów...

Co nie udało się gościom, udało się gospodarzom. 5 minut później z karnego (podyktowanego za faul na Śpiączce) na 1-0 trafił Błąd. W 26. minucie był remis. Po wyrzucie z autu z prawej strony i przedłużeniu Tomalski z 2 m nie dał szans bramkarzowi. W 42. minucie Puszcza miała szansę na drugiego gola. Stawarczyk nie trafił w piłkę w polu karnym, ale Furtak sprytnie podał do Stefanika, który jednak przegrał pojedynek z Pawełkiem.

W drugiej części gry GKS starał się szukać podań otwierających drogę do szesnastki rywala. Szczelna obrona Puszczy niczego jednak nie przepuszczała, pewnie broniąc dostępu do bramki Mleczki. Goście skupili się na mocnej defensywie i szukaniu szans w kontrataku. GieKSa z kolei próbowała długo rozgrywać. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie.