Puszcza nie lubi grać u siebie?2018-09-15 18:32:00

W 10. kolejce Fortuna 1 Ligi piłkarze Puszczy Niepołomice przegrali z ŁKS-em Łódź 0-2. Mecz toczył się w ulewnym deszczu.

14.09.2018: Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź 0-2 (0-0)

0-1 Patryk Bryła 68

0-2 Dani Ramírez 84

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Tomalski, Żytek, Ryndak – Sobociński. Widzów 901.

PUSZCZA: Mleczko – Furtak, Stawarczyk, Czarny, Żytek – Fryc (72 Ryndak), Stefanik, Uwakwe (87 Sajdak), Tomalski, Szczepaniak (64 Drzazga) – Orłowski.

ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko – Pyrdoł, Gamrot (46 Radionow), Bielak, Dani Ramírez (90 Juraszek), Bryła (79 Wolski) – Kujawa.

Prawie dwutygodniowa przerwa nie wpłynęła pozytywnie na zespół Puszczy, który przegrał trzecie już spotkanie ligowe w tym sezonie przed własną publicznością.

W I połowie gościom w kilku sytuacjach dopisało szczęście. Tak było choćby w 5. minucie kiedy remis utrzymał bramkarz ŁKS-u instynktownie odbijając piłkę lecącą do bramki po zagraniu kolegi z drużyny. Kilkanaście minut później po zamieszaniu w polu karnym rywala, piłka spadła pod nogi Żytka, ale ten pomylił się nieznacznie. W końcówce I połowy golkiper gości wypuścił piłkę po interwencji, lecz strzał Fryca wybił jeden z obrońców.

Po zmianie stron bardzo szybko umiejętności musiał pokazać Mleczko. Który bardzo dobrze odbił piłkę po strzale z bliskiej odległości. Niestety, w 68 minucie miał już niewiele do powiedzenia. Świetnie rozprowadzony kontratak na bramkę zamienił Bryła. W końcówce wynik ustalił Ramirez. Zawodnik ŁKS-u uderzył potężnie z dystansu, piłka po rykoszecie zmieniła tor lotu i wpadła tuż przy słupku.

Pod koniec debiut w pierwszej drużynie Puszczy zanotował Przemysław Sajdak.

- Musimy porozmawiać ze sobą w sposób zdecydowany.  To co zaprezentowaliśmy w drugiej połowie nie napawa nas optymizmem – powiedział na konferencji prasowej trener Puszczy, Tomasz Tułacz. Kazimierz Moskal, szkoleniowiec łodzian: - Zwycięzców się nie sądzi.