Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Brożek wznawia treningi2018-08-09 17:01:00

W piątkowy wieczór podopieczni trenera Macieja Stolarczyka rozegrają trzeci mecz przed własną publicznością w bieżących rozgrywkach. Tym razem Wisła Kraków o trzy punkty rywalizować będzie z Wisłą Płock.


Pozytywne wieści, dotyczące stanu zdrowotnego piłkarzy spod Wawelu, napływają z szatni krakowian. „Do dyspozycji mam wszystkich zawodników, z wyjątkiem Michała Buchalika, który został wyeliminowany za czerwoną kartkę. Pragnę dodać, że od poniedziałku treningi z naszą drużyną wznowi Paweł Brożek. Doszliśmy do wniosku, że po upłynięciu okresu przygotowawczego zadecydujemy wspólnie, czy będziemy kontynuować współpracę. Zaczniemy przygotowania razem i zobaczymy, co przyniesie przyszłość” - zaczął szkoleniowiec. „Kluczowe będą badania, które przeprowadzimy. Diagnostyka stanu zdrowotnego Pawła jest niezbędna, by móc określić przypuszczalny czas potrzebny na dojście do formy. Myślę, że będą to raczej najbliższe tygodnie, a nie dni. Należy oczekiwać na reakcję organizmu na obciążenia treningowe. Runda trwa do drugiej połowy grudnia, biorąc pod uwagę fakt, że mogą przytrafić się urazy, to możemy przysłowiowo być w potrzebie. Chcemy być przygotowani na taką ewentualność” - dodał.

 

Paweł Brożek to bezapelacyjnie legenda Wisły Kraków. Jak długo klub musiał przekonywać go, aby zdecydował się podjąć rękawicę? „Paweł miał duże wątpliwości. To my wyszliśmy do niego z inicjatywą, ponieważ taka jest potrzeba chwili. Rzeczywiście, cała ceremonia pożegnania Pawła, sposób w jaki odszedł z klubu, na pewno jest miłym wspomnieniem. Potrzebowaliśmy czasu, aby go przekonać do tego, że to nie jest moment, aby zakończył grę, lecz pomógł klubowi” - kontynuował.  „To Wisła Kraków, klub, który nie jest mu obojętny, stąd taka decyzja. Zobaczymy, jak dalej potoczy się sytuacja i jak będzie to wyglądało w przyszłości. Pierwszy krok został wykonany. Paweł rusza się cały czas, jest w formie, nie jest to zawodnik, który tylko siedzi przed telewizorem i zajada smakołyki. Po badaniach określimy poziom przygotowania i wdrożymy odpowiedni trening” - zaznaczył.


K. Biedrzycka

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty