Baraże o CLJ U-17: Resovia lepsza od Progresu2017-11-18 16:14:00

W rewanżowym meczu barażowym o Centralną Ligę Juniorów Młodszych Progres Kraków przegrał z SMS Resovia Rzeszów 0-1. W pierwszym spotkaniu - rozegranym przed tygodniem - zespół z Rzeszowa również wygrał (2-1), co daje mu awans do grona najlepszych. Co ciekawe, w obu potyczkach Resovia strzeliła gole w ostatnich akcjach meczu!

AS Progres Kraków - SMS Resovia Rzeszów 0-1 (0-0)

0-1 Krystian Basznianin 80+3

Sędziował Damian Gawęcki (KS Kielce). Żółta kartka - Bartłomiej Frasik.

PROGRES: Frasik - Martuszewski, Smoleń, Juszczak, Urban, Stachera (72 Chrabąszcz), Wojtuszek, Karkoszka, Szczepanek, Grojec (41 Ciszewski), Gruszkowski. Trenerzy: Krystian Pać, Marcin Pasionek.

RESOVIA: Adamski - Chwałka, Mastaj, Kloc, Łaski, Kurek (65 Bać), Wilczak, Cuber (47 Tarnowski), Bajda (78 Sypek), Czado, Basznianin. Trener: Szymon Dusza.

Resovia zasłużenie awansowała do CLJ U-17. W meczu rewanżowym, rozegranym na boisku Hutnika ze sztuczną trawą, goście stworzyli kilka stuprocentowych okazji. Już w 3. minucie Przemysław Czado sprawdził golkipera gospodarzy, który udaną interwencją sparował piłkę. W 53. minucie znów w roli głównej wystąpił bramkarz Bartłomiej Frasik wygrywając pojedynek sam na sam z Krystianem Basznianinem. Ten sam piłkarz nie pomylił się w dodatkowym czasie gry. Po otrzymaniu futbolówki od Przemysława Czado ponownie znalazł się przed Frasikiem i pewnie ulokował piłkę w siatce.

Progres nie stwarzał okazji i nie strzelał. Warto jednak odnotować sytuację z 27 minuty, kiedy to po wrzutce z prawej strony Damian Urban z 10-11 metrów nie trafił piłką w bramkę.