I liga (5): Porażka Puszczy w Sosnowcu2017-08-24 00:01:00

W 5. kolejce I ligi piłkarskiej Puszcza Niepołomice przegrała w Sosnowcu z Zagłębiem 0-1.

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 1-0 (1-0)

1-0 Patryk Mularczyk 24

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Uwakwe (2), Ryndak (Puszcza). Czerwona kartka: Uwakwe (47, druga żółta).

ZAGŁĘBIE: Kudła - Nawotka, Jędrych, Cichocki, Udovicic - Łuczak (87 Pikul), T. Nowak, Makowski, Mularczyk (69 Mozler), Banasiak (63 Wrzesiński) - Lewicki,

PUSZCZA: Staniszewski - Bartków, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk (89 Mikulec) - Ryndak, Stefanik (79 D. Nowak), Kotwica, Uwakwe, Domański - Szewczyk (46 Orłowski).

Zagłębiacy od początku skupili się na ataku, a boczni obrońcy często byli wykorzystywani do ofensywnych zadań. Oskrzydlająca gra przyniosła wyczekiwany efekt w 24. minucie. Serb Udovicic popędził z futbolówką od połowy boiska i kiedy kończył się plac gry wyłożył do wychowanka klubu Mularczyka, który zaliczył swojego premierowego gola. Do przerwy wynik się nie zmienił, ale uwag do zawodników trener Dariusz Dudek miał mnóstwo.

Zaraz po przerwie Uwakwe bez pardonu wszedł w nogi Jędrycha i sędzia bez wahania pokazał mu drugą żółtą kartkę. Problem w tym, że Puszcza w dziesiątkę zaczęła grać coraz odważniej, a sosnowiczanie nie kwapili się do wysokiego podejścia. Goście siali zagrożenie ze stałych fragmentów gry, ale byli w stanie wyrównać.