Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Chrzanów jako Dania triumfatorem turnieju OD ORLIKA DO MILIKA2017-06-19 09:33:00

W niedzielę, na obiektach Com-Com Zone w Krakowie, odbyły się finały turnieju piłkarskiego "Od orlika do Milika", organizowanego dla promocji UEFA EURO U21 przez Małopolski Związek Piłki Nożnej i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Zwyciężyła reprezentacja Podokręgu Chrzanów występująca jako Dania. Drugie miejsce zajął Podokręg Oświęcim (Czechy), trzecie Podokręg Limanowa (Szwecja), a czwarte Podokręg Wieliczka (Hiszpania).


W turnieju brali udział zawodnicy z rocznika 2006 (i młodsi). Na starcie stanęło 12 reprezentacji Podokręgów MZPN, które wystąpiły w eliminacjach pod szyldami (i w strojach) 12 zespołów narodowych uczestniczących w EURO U21. Pomysł zorganizowania takiej rywalizacji okazał się strzałem w dziesiątkę i wszystko wskazuje na to, iż impreza będzie kontynuowana w przyszłości, choć być może w nieco zmienionej formule.


Finałowe spotkania stały na bardzo dobrym poziomie, co podkreślali obserwujący zawody byli reprezentanci Polski Piotr Skrobowski i Marek Motyka. Szczególnie dobrą dyspozycję pokazali zwycięzcy - orliki z Podokręgu Chrzanów.


Słowo na otwarcie i zakończenie turnieju wygłosił prezes MZPN Ryszard Niemiec. Medale i puchary dla uczestników finałów wręczali oprócz wymienionych przewodniczący Wydziału Szkolenia MZPN Lucjan Franczak, przewodniczący Rady Trenerów MZPN Michał Królikowski, wiceprzewodniczący Rady Trenerów MZPN Antoni Gawronek, członek Prezydium Zarządu MZPN Zbigniew Koźmiński, prezesi Podokręgów MZPN - Tadeusz Szczerbowski (Oświęcim), Andrzej Strumiński (Wieliczka), Stanisław Strug (Limanowa) i Józef Cichoń (Chrzanów). Nad przebiegiem turnieju czuwał, nie tylko przy mikrofonie, wiceprezes urzędujący MZPN Ryszard Kołtun.


Zawody sędziowali Sylwia Biernat i Mateusz Pytel.

WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO "OD ORLIKA DO MILIKA"

PÓŁFINAŁY

Limanowa/Szwecja - Oświęcim/Czechy 1-1, karne 1-2

0-1 Bartłomiej Piwowarski

1-1 Kacper Goliński


Wieliczka/Hiszpania - Chrzanów/Dania 0-2

0-1 Piotr Zieliński

0-2 Piotr Zieliński


O 3. MIEJSCE

Limanowa/Szwecja - Wieliczka/Hiszpania 2-0

1-0 Kacper Marcisz

2-0 Oliwier Mrożek


O 1. MIEJSCE

Chrzanów/Dania - Oświęcim/Czechy 2-0

1-0 Piotr Zieliński

2-0 Dawid Szewczyk


Kolejność końcowa:

1. Chrzanów/Dania

2. Oświęcim/Czechy

3. Limanowa/Szwecja

4. Wieliczka/Hiszpania


Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Piotr Zieliński (Chrzanów/Dania)

Najlepszy bramkarz: Paskal Piekarski (Oświęcim/Czechy)

Najlepszy strzelec: Piotr Zieliński (Chrzanów/Dania) - 3 gole


Składy drużyn:

PPN CHRZANÓW (Dania)

Grzegorz Łoziński, Dawid Kraczka - Filip Śmiłek, Filip Kot, Maciej Kubala, Oskar Mostowik, Konrad Machowski, Oskar Stępniak, Marcin Karcz, Dawid Szewczyk, Piotr Zieliński (wszyscy UKS Fablok Chrzanów), Kacper Wilczak, Mateusz Tekieli (obaj UKS Górnik Libiąż), Marcel Czarny (Victoria Jaworzno). Trener: Łukasz Matusik; II trener: Dariusz Czyszczoń.


PPN OŚWIĘCIM (Czechy)

Aleksander Gabryś (AP Unia Oświęcim), Paskal Piekarski (AP Champions Oświęcim) - Szymon Janiga, Damian Fryc, Kacper Kot, Jakub Dziadkowiec, Bartłomiej Piwowarski (wszyscy MKP Unia Oświęcim), Igor Zieliński (AP Unia Oświęcim), Mikołaj Przewoźnik, Kacper Siuta, Dominik Palian, Mateusz Kapitan, Kamil Olszak, Klaudiusz Nowotarski (wszyscy KS Chełmek). Trener: Marcin Barciak.


PPN LIMANOWA (Szwecja)

Krystian Cichorz (Orkan Niedźwiedź), Maciej Zoń (AP Limanovia) - Roland Cudek (Orkan Szczyrzyc), Miłosz Ubik, Kacper Marcisz, Piotr Palacz (wszyscy Sokół Słopnice), Jakub Kielar, Kamil Szewczyk, Mikołaj Wrona, Oliwier Mrożek (wszyscy AP Limanovia), Kacper Goliński (KS Tymbark), Łukasz Czachura, Mateusz Florek (obaj LKS Mordarka), Wiktor Aksamit (AP Bonito). Trenerzy: Franciszek Mrózek, Adam Gawlik; kierownik drużyny: Dariusz Mrożek.


PPN WIELICZKA (Hiszpania)

Nataniel Korpała (SF Staniątki), Patryk Kolber (UKS Niepołomice) - Kamil Chmielek (Wiarusy Igołomia), Karol Maj (UKS Niepołomice), Igor Bednarczyk, Oliwer Radwański (obaj Górnik Wieliczka), Kamil Jakubczuk (SF Staniątki), Jakub Kot (Gwarek Wieliczka), Paweł Ptak (Gdovia), Karol Wyporek, Konrad Mucha (obaj AF Pogórze), Wojciech Szymoniak, Wiktor Świerczyński, Kacper Szostak (wszyscy Zorza Przebieczany). Trenerzy: Piotr Klimczyk, Michał Horkawy.


Finaliści zostali nagrodzeni pucharami i medalami, dodatkowo atrakcyjne upominki ufundował PZPN. Wszystkie cztery reprezentacje, wraz z trenerami i rodzicami, otrzymały bilety na niedzielny mecz EURO U21 Włochy - Dania, rozgrywany na stadionie Cracovii.




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty