IV liga zachodnia: Wygrane Cracovii II i Hutnika2017-05-27 19:46:00

W sobotni meczach 27. kolejki IV ligi zachodniej niespodzianek nie było. Rezerwy Cracovii wygrały pewnie w Michałowicach 4-1, choć do 47 minuty przegrywały. Podobny przebieg miało spotkanie w Nowej Hucie, gdzie Hutnik nieoczekiwanie przegrywał z Węgrzcami, by po przerwie udokumentować swoją wyższość. Co ciekawe, w 10 minucie Michał Guja z Hutnika nie wykorzystał rzutu karnego trafiając piłką w poprzeczkę.

W niedzielny wieczór Wiślanie Jaśkowice wygrali z Orłem Piaski Wielkie 4-2 i są coraz bliżej barażów. Z kim ewentualnie zagrają? W grupie wschodniej Limanovia wygrała w niedzielę z KS Tymbark 3-1, a Barciczanka bezbramkowo zremisowała w Rytrze z Popradem. W tabeli prowadzi Limanovia z przewagą dwóch punktów nad Barciczanką, ale ta ma o jeden mecz rozegrany mniej.

Michałowianka Michałowice - Cracovia II 1-4 (0-0)

1-0 Karamo Sane 47 (karny)

1-1 Eryk Ceglarz 65

1-2 Kamil Pestka 74

1-3 Kamil Pestka 80

1-4 Marcin Szymczak 89 (karny)

Sędziowali: Michał Matyjaszek - Krzysztof Jakubik, Szymon Zamarlik (KS Oświęcim). Żółte kartki: Mateusz Reczulski - Eryk Ceglarz, Kamil Pestka, Łukasz Sosnowski.

MICHAŁOWIANKA: Jękot - Barnaś, Cyganek, Kupiec, Cygnarowicz (81 Skowron), Rojek, Reczulski,  Michalski, Gładysz, Kępa (86 Siudek), Sane. Trener: Mateusz Staniec.

CRACOVIA: Smoleń - Jarzynka, Ochał, Sosnowski, Pieprzyca, Lusiusz, Szymczak, Pestka (80 Moskal), Cunta (83 Gawle), Panek (52 Ceglarz), Strózik (84 Leśniak). Trener: Marcin Gędłek.

Hutnik Kraków - KS TS Węgrzc 2-1 (0-1)

0-1 Konrad Łucarz 22

1-1 Kamil Sobala 54

2-1 Daniel Chuchro 74 (samob.)

Dalin Myślenice - Skawinka Skawina 4-0 (0-0)

1-0 Mateusz Kawula 53

2-0 Dawid Kałat 70

3-0 Dawid Kałat 78

4-0 Jakub Górecki 90+

Beskid Andrychów - Unia Oświęcim 1-1 (0-1)

0-1 Przemysław Dudzic 45 (karny)

1-1 Grzegorz Kmiecik 63

Sędziowali: Łukasz Łabuzek - Marcin Bigaj, Adam Banach (KS Chrzanów). Żółte kartki: Filip Kasiński, Grzegorz Talaga - Przemysław Dudzic, Szymon Grzywa, Bogdan Swarzyński.

Jutrzenka Giebułtów - Pcimianka Pcim 3-1 (0-0)

Niedziela:

Wiślanie Jaśkowice - Orzeł Piaski Wielkie  4-2 (4-0)

Wiślanie po 27 minutach prowadzili już 4-0, a bramki zdobyli: Konrad Kuliszewski, Michał Morawski, Maciej Wcisło i Paweł Szwajdych. Dla Orła strzelali Tymoteusz Chodźko i w ostatniej minucie Adrian Sadowski.

MKS Nowa Proszowianka - Sosnowianka Stanisław Dolny  1-1 (1-0)

Gola dla Proszowianki strzelił w 6 minucie Hubert Pachowicz.  Wyrównał w 81 minucie Damian Skwarczeński.