Strona główna > Siatkówka > I liga mężczyzn
Udany pościg siatkarzy Wandy, wreszcie zwycięstwo2012-02-04 22:48:00

Udany pościg siatkarzy Krakowskiej Akademii Wandy Instal i ważne zwycięstwo w 17. kolejce I ligi. Krakowianie we własnej hali pokonali MOS Interpromex Będzin 3-2, goniąc rywala prowadzącego 1-0 i 2-1 w setach.

Krakowska Akademia Wanda Kraków - MKS MOS Będzin 3:2 (19:25, 25:19, 23:25, 25:22, 15:9)

KA WANDA: Szablewski, Tepling, Ferek, Pić, Soroka, Domonik, Mrozowski (libero) oraz Łukasik, Syguła, Dzierwa.
MOS BĘDZIN: Kantor, Wójtowicz, Syguła, Dzierżanowski, Łapuszyński, Szczygieł, Potera (libero) oraz Miller, Zarankiewicz, Michalak.

Pierwszy set mógł wprowadzić w trwogę kibiców Wandy. Ich ulubieńcy po wyrównanym początku (4:4) oddali pole rywalom, ci uciekli na 4 punkty (10:6, 14:10) i choć na chwilę ta przewaga zmalała do dwóch oczek, to w końcówce znów była wyraźna (19:25).
Druga partia przywróciła jednak nadzieję na zwycięstwo. To Wanda szybko prowadziła, z czasem coraz wyżej (10:6, 15:9, 20:12) i wyraźnie wygrała. Miała szansę na pójście za ciosem w trzecim secie, bardzo wyrównanym. W końcówce prowadzła 23:21, ale potem cztery kolejne punkty zdobyli będzinianie i wygrali seta.

Czwarta partia od początku nie toczyła się po myśli krakowian. Przegrywali kilkoma punktami (6:10, 10:14, 14:18), ale podjęli skuteczny pościg - w końcu było 20:20 i 23:21 dla gospdoarzy, tym razem prowadzenia przypilnowali, by wygrać 25:22 i doprowadzić do tie-breaka.

W nim cały czas byli na prowadzeniu - wygrali wyraźnie 15:9 i cały mecz 3:2.
Zwycięstwo wprawdzie nie zmieniło układu tabeli, krakowski zespół nadal ją zamyka, ale powinno mieć ważny psychologicznie wymiar po ostatniej serii porażek. Będzinianie też liczyli na przełamanie po trzech przegranych z rzędu, ale zarobili w Krakowie tylko punkt.