Strona główna > Siatkówka > I liga mężczyzn
Gorzej być nie może - siatkarze Wandy przegrali w Gorzowie2012-01-28 22:22:00

Krakowska Akademia Wanda Instal Kraków poniosła 10. porażkę na parkietach I ligi. Tym razem w ważnym spotkaniu musiała uznać wyższość gorzowskiego GTPS, bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie. Krakowianie tracą już 7 punktów do ósmego w tabeli Jadaru Siedlce, mają więc małe szanse na zapewnienie sobie utrzymania bezpośrednio po sezonie zasadniczym.

Rajbud Meprozet GTPS Gorzów Wlkp. - KA Wanda Instal Kraków 3:1 (25:21, 25:15, 22:25, 25:16)

GORZÓW: Polański, Błoński, Krzywiecki, Wojtysiak, Maciejewicz, Mysera, Gaca (libero) oraz Kocik.
KA WANDA: Syguła, Domonik, Pić, Łukasik, Tepling, Ferek, Mrozowski (libero) Szablewski, Mischke, Dzierwa.

Spotkanie ostatnich zespołów w tabeli zapowiadało się bardzo ciekawie. Żadna z drużyn nie chciała znaleźć się na samym dnie po tej kolejce, ale obie miały swoje kłopoty kadrowe. Wanda zagrała bez Bartłomieja Soroki i Adama Nowika.Na zmiany wchodził leczący się długo Bartosz Mischke.

Gorzowianie spotkanie rozpoczęli od wypracowania minimalnej przewagi, która wzrosła w połowie seta. Pierwszą partię asem serwisowym zakończył Patryk Wojtysiak.

Druga odsłona dnia była koncertowa w wykonaniu zespołu nad Warty. Set rozpoczął się od dwóch skutecznych bloków. Najpierw nie był w stanie przedrzeć się przez nie Ferek, chwilę później Adam Łukasik. Dobrze przy siatce spisywał się osiemnastoletni Maciej Polański, po jego ataku ze środka gorzowianie prowadzili już 13:7. Trener gościu próbował ratować wynik biorąc dwa czasy i zmieniając zawodników, jednak GTPS w tej partii był za mocny kończąc tego seta 25:15.

Wydawało się, że trzecia część gry to tylko formalność, a spotkanie zakończy się 3:0. Gorzowianie prowadzili już 7:3. O czas poprosił Grzegorz Silczuk. Od tego momentu obraz się odmienił i przyjezdni przejęli inicjatywę doprowadzając do remisu 8:8. Po skutecznym ataku ze środka Jarosława Teplinga było już 13:15. Goście kontrolowali tego seta utrzymując do końca przewagę trzech punktów.

GTPS nie oddał kolejnej partii. Po ataku ze środka Michała Mysery na tablicy wyników było 7:4. Tę przewagę miejscowy zespół starał się mieć pod kontrolą. W końcowych momentach meczu nie zawiódł kapitan gospodarzy Paweł Maciejewicz. Gorzowianie wygrali czwartą partię 25:16 i mogli się cieszyć ze zwycięstwa za trzy punkty.