Strona główna > Siatkówka > I liga mężczyzn
Siatkarze Wandy na ostatnim miejscu w tabeli, lider za mocny2012-01-21 21:11:00

Siatkarze Krakowskiej Akademii Wandy Instal przegrali z liderem I ligi Stalą Nysą 1-3 i spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Mecz w hali na Suchych Stawach był wyrównany, ale w końcówkach to goście byli górą.

Krakowska Akademia Wanda Instal - AZS Stal Nysa 1:3 (22:25, 25:22, 18:25, 26:28)

KA WANDA: Szablewski, Łukasik, Nowik, Ferek, Soroka, Domonik, Mrozowski (libero) oraz Syguła, Tepling, Pić, Dzierwa.
STAL: Fijałek, Łuka, Stancelewski, Karpiewski, Kacprzak, Pizuński, Andrzejewski (libero) oraz Kęsicki, Bułkowski.

Od początku meczu siatkarze z Nysy potwierdzali się w roli faworyta. Od razu prowadzili 3-0 i choć Wanda szybko odrobiła tę stratę, ten set zszedł jej i tak na gonienie rywala i to bez sukcesu. Stal przedłużała wprawdzie grę, bo nie mogła skończyć seta od stanu 24-19, ale krakowianie zakończyli punktowanie na 22.

Wanda zmobilizowała siły i wyrównała stan meczu w drugiej partii. Bardzo cieszyła się z wygranej, ale w kolejnych partiach nie poszła za ciosem.
Stal zdecydowanie wygrała trzeciego seta, prowadząc w nim wysoko i tak też kończąc partię (25-18).
Wanda podjęła jeszcze walkę - czwarty set był bardzo zacięty. Z koalicją atakujących rywali dzielnie walczył Krzysztof Ferek. Wanda miała 2 setbole, ale na końcu nie była w stanie zatrzymać najbardziej dającego się jej we znaki Karpiewskiego.