Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet
I liga siatkarek:Wicelider zatrzymany w Krakowie2013-02-03 15:33:00

Chemik Police, wicelider tabeli I ligi siatkarek, znalazł pogromcę w Krakowie. Serię siedmiu zwycięstw policzanek przerwały Eliteski AZS UEK Kraków. W 17. kolejce porażkę na swoim parkiecie poniosła ekipa Galeco AGH Wisły Kraków.  3-0 pokonał ją lider tabeli - Jedynka Aleksandrów Łódzki.

Eliteski AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków - Chemik Police 3:1 (25:20; 14:25; 25:20; 26:24)
AZS: Matyjaszek-Matela, Fedorów, Skiba, Cabańska, Król, Wąsowska, Sroga (libero) oraz Urban, Połeć, Wawrzyniak.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Wynik przez cały czas oscylował wokół remisu. O pierwszą przerwę poprosił trener Mariusz Wiktorowicz przy prowadzeniu Elitesek 14:12 i jego podopieczne błyskawicznie odrobiły straty (14:15). Najważniejszym momentem tej partii było pojawienie się w polu zagrywki Sandry Cabańskiej, która wyprowadziła swój zespół na 21:16. Przyjezdne goniły wynik (21:19), ale po punktach Fedorów i Wąsowskiej w końcówce górą były Eliteski.

W II secie krakowianki miały duże problemy z przyjęciem zagrywki. Odrzucone od siatki wiele razy rozbijały się o wysoki i szczelny blok Chemika, który wygrał seta do 14.

W trzecim secie role się odwróciły. Dobre serwisy akademiczek, autowe ataki Izabeli Kowalińskiej i kilka błędów pozostałych policzanek dało gospodyniom pokaźną zaliczkę (10:1). Okazała się bardzo potrzebna, bo Chemik przebudził się i ruszył w pogoń za krakowiankami. Różnica punktowa w pewnym momencie stopniała do 4 "oczek". Atak Sandry Cabańskiej i blok na Justynie Raczyńskiej ostatecznie przechylił szalę na korzyść Elitesek, kropkę nad "i" postawiła Magda Fedorów atakiem z obejścia (25:20).

Czwarty set był niezywkle zacięty, zespoły zmieniały się co chwilę na prowadzeniu. W dedującej fazie seta zaczęła punktować Izabela Kowalińska (z domu Żebrowska) i Chemik prowadził już 16:12. Dzięki dobrej grze blokiem podopiecznym Jacka Skroka udało się odrobić te straty. Po błędach przeciwniczek prowadziły nawet 21:20, by za chwilę przegrywać 21:23 i 22:24.  Wydawało się, że będzie tie-break. Reprezentantki Uniwersytetu Ekonomicznego pokazały jednak charakter. Po asie Wąsowskiej miały piłkę meczową - na lewym skrzydle otrzymała liderka Chemika Kowalińska i została zatrzymana blokiem przez Król.

Dzięki tej wygranej i porażce Silesii Volley w Murowanej Goślinie Eliteski awansowały na 3. miejsce w tabeli. Do Chemika tracą już tylko 3 punkty. W najbliższą środą podejmują SMS Sosnowiec, a dzień wcześniej Silesia zagra z Chemikiem. Z kolei w sobotę (9 lutego) do Krakowa przyjedzie właśnie ekipa z Mysłowic.

17. kolejka I ligi siatkarek
Budowlani Toruń - AZS KSZO Ostrowiec Św. 0:3 (17:25, 19:25, 23:25)
Wisła Kraków - Jedynka Aleksandrów Ł. 0:3 (18:25, 14:25, 12:25)
Stal Mielec - Wieżyca 2011 Stężyca 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)
KS Murowana Goślina - Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów 3:2 (25:19, 25:13, 24:26, 18:25, 15:13)
Eliteski AZS UEK Kraków - Chemik Police 3:1 (25:20, 14:25, 25:20, 26:24)