Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet
Siatkarki Atomu Trefla Sopot mistrzem Polski2013-05-04 23:45:00

Atom Trefl Sopot obronił tytuł mistrza Polski. W piątym decydującym meczu finału wygrał z Tauronem Dąbrowa Górnicza 3-2 i całą rywalizację 3-2. W piątym meczu dąbrowianki prowadziły 2:0 w setach oraz 16:12 i 20:17 w trzeciej partii. W tym momencie nastąpił zwrot akcji. Inicjatywę przejęły zawodniczki z Sopotu. Bardzo dobrze poczynaniami koleżanek kierowała Izabela Bełcik, uznana MVP spotkania.

Trzeciego seta Atom Trefl wygrał po walce, a w czwartym wręcz zdeklasował swoje rywalki. Na początku tie breaka po dwóch blokach na Rachel Rourke dąbrowianki uzyskały przewagę 4:2. Kolejne trzy punkty zdobył zespół gości i przy zmianie prowadził 8:6. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego, który w trakcie sezonu zastąpił Jerzego Matlaka, już nie oddały inicjatywy.

Tauron MKS po dwóch meczach prowadził w finale play off 2-0. Dwa następne spotkania na wyjeździe przegrał po 2:3, prowadząc w tie breakach 14:11 oraz 8:3.

Oba zespoły spotkały się w finale rozgrywek o Puchar Polski. Trofeum zdobył Tauron MKS. Podopieczne trenera Waldemara Kawki po raz pierwszy awansowały do finału rozgrywek o mistrzostwo Polski.

Brązowy medal wywalczył Bank BPS Muszynianka Fakro.