Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet
Muszynianka zrobiła pierwszy krok do podium MP2013-04-20 22:08:00

W pierwszym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski, Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna wygrał we własnej hali z Aluprofem Bielsko Biała 3:1.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Aluprof Bielsko Biała 3:1 (26:24, 25:20, 16:25, 25:15)

Bank BPS Muszynianka Fakro: Werblińska, Dziękiewicz, Popovic, Gajgał – Anioł, Jagieło, Serena, Maj oraz Rousseaux, Kasprzak, Kaczmar, Sieradzan.
BKS Aluprof Bielsko-Biała: Bergrova, Horka, Wołosz, Sieczka, Cella, Sawicka oraz Wojtowicz, Frąckowiak, Szymańska, Łyszkiewicz.
MVP: Anna Werblińska.

Pierwsza partia rozpoczęła się od zaciętej walki punkt za punkt (2:2, 4:4). Na pierwszej przerwie technicznej po ataku Milady Bergrovej bielszczanki prowadziły 8:5. Po przerwie utrzymywała się trzypunktowa przewaga przyjezdnych (10:7). Trzy akcje później na tablicy wyników widniał remis 10:10, a po udanym bloku na Helenie Horce muszynianki prowadziły 11:10. Mineralne zbudowały sobie przewagę (14:11) dzięki dobrej postawie w bloku. Na drugiej przerwie technicznej minimalnie lepsze były gospodynie (16:15). Po powrocie na parkiet zdobywczynie pucharu CEV powiększyły przewagę (18:15, 20:17, 22:19). Pod koniec seta zawodniczki Aluprofu wyrównały (24:24). Jednak w samej końcówce mineralne zachowały więcej zimnej krwi. Po ataku Sanji Popovic gospodynie wygrały 26:24.

Drugi set podobnie jak pierwszy rozpoczął się od walki punkt za punkt (2:2, 4:4, 6:6), ale w końcówce seta zawodniczki muszyńskiego klubu nie dały szans rywalkom, pewnie wygrały drugiego seta 25:20.

Trzeciego seta siatkarki z Bielska rozpoczęły od prowadzenia 6:3 i to pod ich kontrolą toczyła się ta partia, , wygrana przez bielszczanki 25:16.

Pierwsze trzy akcje czwartego seta wygrały muszynianki (3:0). Po ataku Anny Werblińskiej oba zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną, przy prowadzeniu Banku BPS Muszynianka Fakro 8:4. Po przerwie przewaga zawodniczek z Muszyny wzrastała (10:4, 13:7). Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:9. Po przerwie nic się nie zmieniło. Mineralne kontrolowały sytuację na parkiecie (18:10, 21:12). Podopieczne Bogdana Serwińskiego wygrały czwartego seta 25:15. Mecz zakończył atak Kingi Kasprzak.