Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet
Muszynianka nie zagra o mistrzostwo Polski2013-04-17 22:24:00

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro przegrały piąty, decydujący mecz półfinałowy MP z Atomem Trefl Sopot 1:3 i nie zagrają o mistrzostwo Polski .Mineralne po raz pierwszy w historii klubu zagrają o brązowy medal w MP. Przeciwnikiem będzie Aluprof Bielsko-Biała. W finale przeciwnikiem Atomu Trefla będzie Tauron Dąbrowa Górnicza.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Atom Trefl Sopot 1:3 (19:25, 29:27, 23:25, 21:25)

Bank BPS Muszynianka Fakro: Werblińska, Bednarek-Kasza, Popović, Kasprzak, Gajgał-Anioł, Serena, Maj oraz Kaczmar, Jagieło, Rousseaux, Dziękiewicz.
Atom Trefl: Coimbra, Bełcik, Pykosz, Szeluchina, Rourke, Kaczorowska, Zenik oraz Podolec, Wilk, Kwiatkowska, Łukasik.
MVP: Rachel Rourke.

Początek pierwszego seta ułożył się lepiej dla gospodyń, które po bloku Agnieszki Bednarek Kaszy wyszły na prowadzenie 5:3. Na pierwszej przerwie technicznej mineralne prowadziły 8:4. Po przerwie sopocianki starały się zniwelować straty. Sztuka ta udała się po asie serwisowym Klaudii Kaczorowskiej (10:10). Od tego momentu na parkiecie toczyła się walka punkt za punkt (12:12). Na drugiej przerwie technicznej Atomówki posiadały dwa „oczka” przewagi (16:14). Po przerwie zawodniczki znad morza utrzymywały przewagę (18:15, 20:17). W końcówce seta przyjezdne nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa (25:19).

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia muszynianek 5:2. Tuż przed przerwą techniczną zawodniczki z Muszyny zaczęły trwonić wysoką przewagę. Po ataku Anny Werblińskiej rozpoczęła się przerwa techniczna, przy prowadzeniu muszyńskiej ekipy 8:5. Po przerwie przewaga wicemistrzyń kraju wzrosła do pięciu punktów (11:6). Po ataku Sanji Popovic zdobywczynie Pucharu CEV wyszły na prowadzenia na drugiej przerwie technicznej 16:11. Po przerwie sytuacja na parkiecie nie uległa zmianie. Gospodynie utrzymywały przewagę (18:12). Podopieczne Adama Grabowskiego zniwelowały straty do dwóch punktów (19:17). Na więcej jednak mineralne nie pozwoliły. Ponownie odskoczyły sopociankom na cztery punkty (22:18). Ambitna postawa mistrzyń Polski pozwoliła im na wyrównanie 24:24. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak gospodynie, które wygrały 29:27. Set powinien zakończyć się wcześniej, gdyż przy piłce setowej dla muszynianek skutecznym atakiem popisała się Sanja Popovic. Sędziowie pokazali jednak aut.

Początek trzeciego seta ułożył się po myśli dziewczyn z południa kraju, które wyszły na prowadzenie 3:1. Przyjezdne szybko wyrównały 3:3, a dwie akcje później prowadziły 5:3. Na pierwszej przerwie technicznej siatkarki znad morza prowadziły 8:6. Po powrocie na parkiet przewaga Atomu Trefl powiększyła się (11:7). Mineralne starały się odrobić straty (12:11). Sztuka ta udała się przy stanie 13:13. Na drugiej przerwie technicznej sopocianki prowadziły 16:14. Przerwa pozytywnie wpłynęła na dziewczyny z południa Polski. Udało im się wyrównać na 17:17. W końcówce seta oba zespoły dawały z siebie wszystko, jednak więcej sił zachowały przyjezdne, które wygrały trzecią partię 25:23.

Czwarta partia ponownie lepiej rozpoczęła się dla muszynianek, które prowadziły 6:3, ale końcówka należała do sopocianek. „Odskoczyły” na trzy punkty (19:16). Zawodniczki Atomu nie oddały przewagi do końca seta, wygranego 25:21.