Strona główna > PULS DNIA
Biało-czerwoni w finałach EURO (FOTO)2019-10-13 23:07:00

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała na PGE Narodowym w Warszawie Macedonię Północną 2-0 i zapewniła sobie awans do finałów UEFA EURO 2020.

Polska - Macedonia Północna 2-0 (0-0)

1-0 Przemysław Frankowski 74

2-0 Arkadiusz Milik 80

Sędziował Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania). Żółte kartki: Bednarek, S. Szymański, Reca - Pandev, Nikolov, Nestorovski, Spirovski, Alioski, Musliu. Widzów 52 894.

POLSKA: Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca - Góralski, Krychowiak - S. Szymański (68 Milik), Zieliński (90+2 Piątek), Grosicki (73 Frankowski) - Lewandowski.

MACEDONIA PÓŁNOCNA: Dimitrievski - Ristovski (81 Radeski), Musliu, Ristevski - Bejtulai, Nikolov (88 Stoilov), Spirovski, Alioski - Elmas - Pandev, Nestorovski (73 Trajkovski).

Polska - jak czwarta, po Belgii, Włoszech i Rosji - awansowała na ME 2020, w których wystąpią 24 zespoły.

Biało-czerwoni cały mecz dominowali, mieli przewagę. W I połowie jedyną dobrą okazję miał Zieliński, który w 17. minucie strzelił z kilkunastu metrów w poprzeczkę.

Po przerwie podopieczni trenera Jerzego Brzęczka wypracowali dużo więcej sytuacji bramkowych. W 50. minucie Lewandowski trafił z wolnego w mur, a Szymański z dobitki z ponad 20 m w słupek. W 73. minucie Milik główkował nad poprzeczką.

W 74. minucie objęliśmy długo oczekiwane prowadzenie. Krychowiak posłał długą piłkę z własnej połowy do Lewandowskiego, ten - pilnowany przez obrońcę - zdołał krótko dograć do nabiegającego Frankowskiego, który z 4 m strzelił między nogami bramkarza do siatki. To było bodaj jego pierwsze dotknięcie futbolówki po wejściu na boisko.

Dwie minuty później Frankowski mógł zapisać asystę, lecz Lewandowski uderzył nad bramką.

W 80. minucie było już 2-0 i znów gola zdobył rezerwowy. Sędzia puścił grę po faulu na Lewandowskim, a za moment Milik huknął z 20 m w prawy róg.

Na 3-0 mógł podwyższyć... trzeci rezerwowy - Piątek, który dostał podanie od Lewandowskiego, ale minimalnie przestrzelił.

Statystyka meczu: 22:7 w strzałach (5:2 w celnych), 63:37% w posiadaniu piłki.

Grupa G:

Słowenia - Austria 0-1 (0-1)

0-1 Posch 21

Polska - Macedonia Północna 2-0

15 października: Izrael - Łotwa (Beer Sheva, 20:45)

1. Polska                8   19    13-2

2. Austria                8   16    17-7

3. Słowenia            8    11    13-8

4. Macedonia Płn.  8    11   10-11

5. Izrael                  7     8    12-14

6. Łotwa                 7     0     1-24

16 listopada: Słowenia - Łotwa (Lublana, 18:00), Izrael - Polska (Jerozolima, 20:45), Austria - Macedonia Płn. (Wiedeń, 20:45)

19 listopada: Polska - Słowenia (Warszawa, 20:45), Łotwa - Austria (Ryga, 20:45), Macedonia Płn. - Izrael (Skopje, 20:45)