Strona główna > PULS DNIA
Łatwo z Łotwą, hat-trick Lewandowskiego2019-10-10 23:56:00

Ryga łatwo zdobyta. Piłkarska reprezentacja Polski pokonała w eliminacjach ME Łotwę 3-0, a hat-trick zanotował Robert Lewandowski.

Łotwa - Polska 0-3 (0-2)

0-1 Robert Lewandowski 9

0-2 Robert Lewandowski 13

0-3 Robert Lewandowski 76

Sędziował Halis Özkahya (Turcja). Żółte kartki: Maksimenko, Stojanovic (trener). Widzów 7107.

ŁOTWA: Andris Vaņins - Vitālijs Jagodinskis, Kaspars Dubra, Mārcis Ošs, Vitālijs Maksimenko - Jānis Ikaunieks, Ritvars Rugins, Oļegs Laizāns (72 Kristers Tobers) - Vladislavs Gutkovskis, Deniss Rakels (72 Artūrs Karašauskss), Mārtiņš Ķigurs (86 Andrejs Cigaņiks).

POLSKA: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus (80 Arkadiusz Reca) - Mateusz Klich (60 Krzysztof Piątek), Grzegorz Krychowiak - Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki (77 Przemysław Frankowski) - Robert Lewandowski.

Większość zawodników łotewskich występowała w polskich klubach, z aktualnej jedenastki aktualnie jeden - Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Gospodarze są outsiderem grupy, dziś w Rydze zdecydowanie ustępowali biało-czerwonym.

Pierwszy kwadrans ustawił mecz. W 9. minucie po prawie... 30 podaniach Szymański zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Lewandowskiego, który z 7 m pokonał bramkarza. Cztery minuty później było już 2-0 dla podopiecznych Jerzego Brzęczka. Tym razem gol po akcji Grosickiego lewym skrzydłem i zagraniu do środka, sfinalizowanym celnym uderzeniem "Lewego" z 13 m. Swoją rolę odegrał też Szymański, który ściągnął na siebie dwóch obrońców, dzięki czemu nasz kapitan mógł swobodnie oddać strzał.

Drugi kwadrans to dwa strzały - Krychowiaka z 20 m w 27. minucie, sparowany przez Vaninsa i niecelny Grosickiego w 30. minucie. Tuż po przerwie "Grosik" miał "setkę". Próbował niepotrzebnie mijać bramkarza i szansa przepadła.

Wynik ustalił w 76. minucie Lewandowski, strzałem do pustej bramki, z podania Grosickiego, który chyba miał zamiar uderzać na bramkę. To 60. gol "Lewego" w 109. spotkaniu w narodowych barwach.

Statystyka meczu: 8:13 w strzałach (0:7 w celnych), 40:60% w posiadaniu piłki, 4:4 w kornerach.

GRUPA G

Austria - Izrael 3-1 (1-1)

0-1 Zahavi 34 (10. gol w eliminacjach ME!)

6. Łotwa                 7     0     1-24

13 października: Słowenia - Austria (Lublana, 20:45), Polska - Macedonia Północna (Warszawa, 20:45)

15 października: Izrael - Łotwa (Beer Sheva, 20:45)

16 listopada: Słowenia - Łotwa (Lublana, 18:00), Izrael - Polska (Jerozolima, 20:45), Austria - Macedonia Płn. (Wiedeń, 20:45)

19 listopada: Polska - Słowenia (Warszawa, 20:45), Łotwa - Austria (Ryga, 20:45), Macedonia Płn. - Izrael (Skopje, 20:45)