Strona główna > PULS DNIA
Porażka Białej Gwiazdy w Szczecinie2019-08-11 09:30:00

W 4. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała w Szczecinie z Pogonią 0-1. Po przerwie spowodowanej kontuzją na boisko powrócił Jakub Błaszczykowski.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Konstantinos Triantafyllopoulos 55 (głową)

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Bartkowski, Podstawski - Savicevic. Widzów 3947.

POGOŃ: Stipica - Batkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Nunes - Podstawski - Kowalczyk, Kozulj, Listkowski (79 Spiridonovic), Guarrotxena (45+5 Hostikka) - Adam Buksa (74 Benyamina).

WISŁA: Buchalik - Niepsuj, Janicki, Klemenz, Sadlok - Boguski (81 Drzazga), Szot, Savicevic - Michał Mak (61 Chuca), Silva (71 Błaszczykowski) - Paweł Brożek.

W I połowie przewagę mieli gospodarze, ale wiślacy potrafili dwukrotnie zagrozić bramce Stipicy. W 10. minucie z lewej dośrodkował Mak, ale szansy nie wykorzystał Boguski. Z kolei w 22. minucie Boguski uderzył z prawie 20 m, lecz zbyt lekko i golkiper sparował piłkę.

Pogoń miała w tej części gry trzy okazje. W 21. minucie Bartkowski strzelał z prawej strony z 8 m, ale Buchalik był dobrze ustawiony. W 30. minucie Buksa uderzył z 13 m obok słupka, a w 45+8. minucie, po wrzutce Nunesa z wolnego, Bartkowski główkował z 5 m minimalnie niecelnie.

Decydująca dla losów meczu okazała się 55. minuta. Nunes zacentrował z kornera, a niepilnowany Triantafyllopoulos posłał z 6 m piłkę głową do siatki.

Krakowianie mogli wyrównać pięć minut później. Z lewego skrzydła Sadlok dośrodkował prosto na głowę do Boguskiego, ten jednak z 7 m nie trafił w bramkę. W 73. minucie, po wrzutce z rzutu rożnego na dalszy słupek zamykający akcję Brożek z ostrego kąta uderzył w słupek. W 78. minucie powracający po kontuzji Błaszczykowski znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, lecz z 7 m strzelił nad poprzeczką. W końcówce dwie okazje mieli portowcy. W 80. minucie po rajdzie Benyaminy gości uratował Buchalik, a po dobitce Kozulja Szot. W 87. minucie Hostikka odebrał piłką Sadlokowi, ograł Janickiego, ale w sytuacji sam na sam uderzył nad bramką.

Statystyka meczu: 20:9 w strzałach (7:4 w celnych), 46:54% w posiadaniu piłki, 5:3 w kornerach i 117:115 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.