Strona główna > PULS DNIA
Koncert na cztery gole2019-06-11 07:50:00

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo do zera w eliminacjach piłkarskich ME 2020. Reprezentacja Polski rozgromiła w poniedziałek na PGE Narodowym w Warszawie wicelidera grupy G, Izrael, 4-0.

Polska - Izrael 4-0 (1-0)

1-0 Krzysztof Piątek 35

2-0 Robert Lewandowski 56 (karny)

3-0 Kamil Grosicki 58

4-0 Damian Kądzior 84

Sędziował Tobias Stieler (Niemcy). Żółte kartki: Krychowiak – Zahavi, Natcho, Widzów 57 229.

POLSKA: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (75 Jacek Góralski), Kamil Grosicki (77 Damian Kądzior) - Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek (73 Arkadiusz Milik).

IZRAEL: Ariel Harush - Eli Dasa, Loai Taha, Sheran Yeini, Omri Ben Harush - Nir Bitton (82 Hatem Elhamed), Bibras Natcho, Beram Kayal (57 Yonatan Cohen), Manor Solomon (72 Dia Seba), Dor Peretz - Eran Zahavi.

Trener Jerzy Brzęczek zdecydował się na grę dwoma napastnikami i to był bardzo dobry pomysł. Biało-czerwoni zaprezentowali się w ofensywie efektownie i efektywnie, bo oddali cztery celne strzały i zdobyli cztery gole. Nasz zespół miał przewagę, grał agresywnie, nie pozwalał rywalom na rozwinięcie skrzydeł.

Do przerwy było 1-0. W 35. minucie, po odbiorze w środku pola, Lewandowski zagrał prostopadłą piłkę w pole karne. Doszedł do niej Kędziora, podał krótko do Piątka, który zza narożnika "piątki", z prawej strony, huknął w lewe "okno", przy bliższym rogu. Piękna akcja, piękny gol.

O losach meczu przesądził pierwszy kwadrans po przerwie. W 54. minucie Grosicki centrował z lewego skrzydła, a futbolówka trafiła w rękę Yeiniego. Karnego jak zwykle pewnie wykonał Lewandowski, rozgrywający 106. spotkanie w reprezentacji (zrównał się z rekordzistą, Jakubem Błaszczykowskim). Niebawem sam Grosicki trafił do siatki. Dostał kapitalne długie podanie z prawej strony od Zielińskiego, po czym uderzył celnie z pierwszej piłki z 15 m.

Czwartego gola podarował nam bramkarz Harush, który wykopał piłkę pod nogi Milika. Ten dojrzał wychodzącego na czystą pozycję Kądziora, który wykorzystał sytuację "sam na sam".