Strona główna > PULS DNIA
Cabrera dał Pasom wygraną z outsiderem2019-03-10 12:18:00

W 25. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała w sobotę outsidera, Zagłębie Sosnowiec, 2-1. Oba gole dla Pasów zdobył 31-letni Hiszpan Airam Cabrera.

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 2-1 (1-0)

1-0 Airam Cabrera 39

2-0 Airam Cabrera 55 (karny)

2-1 Tomasz Nawotka 73

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Żółte kartki: Dąbrowski, Hernandez - Toth, Nawotka, Polczak. Widzów 9413.

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Helik, Dytiatiev, Ferraresso - Gol - Wdowiak (76 Pik), Dąbrowski (79 Dimun), Hernandez, Hanca - Cabrera (89 Piszczek).

ZAGŁĘBIE: Hrosso - Mygas (90+1 Heinloth), Polczak, Toth (74 Ivanishvili), Mraz - Gressak - Nawotka, Możdżeń, Pawłowski, Udoviczic - Nowak (59 Milewski).

W I połowie dominowali gospodarze, ale sytuacji bramkowych mieli niewiele. Dokładnie dwie. W 26. minucie Hanca dostał po lewej stronie podanie od Cabrery, ale jego strzał z 7 m obronił bramkarz. W 39. minucie Słowak Hrosso skapitulował. Cabrera uderzył mocno i precyzyjnie z prawie 30 m w lewy, dolny róg. Strzał został poprzedzony bardzo ładną akcją zespołową.

Goście mogli wyrównać przed zejściem do szatni. W doliczonym czasie Pawłowski huknął z ok. 25 m w poprzeczkę. Szansa powstała w wyniku kontry, po stracie piłki w środku boiska przez Rapę.

W 50. minucie Cabrera został sfaulowany w polu karnym przez Totha. Cztery minuty później potwierdził to VAR, a w 55. minucie Hiszpan wykonał jedenastkę. Uderzył w środek bramki, a golkiper pofrunął w lewą stronę... W 59. minucie Cabrera mógł zanotować hat-trick, lecz z 10 m przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Ostatnie pół godziny to ataki sosnowiczan. Najaktywniejszy w ich szeregach Pawłowski w 61. minucie uderzył z 12 m tuż obok słupka. W 73. minucie padł gol kontaktowy. Lewym skrzydłem pociągnął Udoviczic, zagrał w pole karne, a Nawotka z 8 m sprytnie kopnął w pierwszym kontakcie w prawy, dolny róg. Goście mogli wyrównać w 86. minucie, gdy po dośrodkowaniu Udoviczica z lewej strony piłkę odbił Helik, a ta omal nie wpadła do siatki.

Krakowianie obronili wygraną, a w 90+4. minucie Pik po solowej akcji mógł podwyższyć wynik, ale strzelił nad poprzeczką.