Strona główna > PULS DNIA
Remis Sandecji w Gliwicach2017-10-15 08:28:00

W 12. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Sandecja zremisowała w Gliwicach z Piastem 2-2. Sądeczanie byli blisko zwycięstwa, stracili drugą bramkę w 90+5. minucie.

Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 2-2 (1-1)

1-0 Aleksandar Sedlar 29

1-1 Mateusz Cetnarski 44

1-2 Filip Piszczek 79

2-2 Mateusz Mak 90+5

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Korun - Krachunov. Widzów 4248.

PIAST: Rusov - Konczkowski, Korun, Hebert, Pietrowski - Dziczek (86 Mak), Sedlar - Valencia, Jankowski (67 Angielski), Jagiełło (80 Gojko) - Papadopulos.

SANDECJA: Gliwa - Basta, Krachunov, Piter Bucko, Mraz - Cetnarski, Baran - Dudzic (75 Piszczek), Trochim (77 Korzym), Danek (63 Brzyski) - Kolev.

W 4. minucie goście mieli sporo szczęścia, w polu karnym Danek ciągnął Sedlara za koszulkę, ale sędzia nie odgwizdał jedenastki. Sądeczanie mogli objąć prowadzenie w 20. minucie. Z lewej strony świetną wrzutką popisał się Mraz, a nabiegający Kolev nieczysto uderzył z 8 m piłkę głową i nie trafił w bramkę. W 27. minucie, po dośrodkowaniu z kornera, główkował Krachunov, lecz nieznacznie chybił.

W 29. minucie było 1-0. Dziczek wyrzucił piłkę z autu, głową podbił ją Hebert, a niepilnowany Sedlar z 6 m posłał ją do siatki. Cztery minuty później gospodarze powinni byli podwyższyć. Na środku boisku Jankowski odebrał futbolówkę Baranowi, pobiegł z nią samotnie, ale przegrał pojedynek sam na sam z Gliwą.

Sandecja ripostowała za moment strzałem Danka z 10 m, obronionym przez bramkarza. W 41. minucie z kilkunastu metrów strzelał Valencia, lecz zbyt lekko i Gliwa nie miał problemu ze skuteczną interwencją.

Przed przerwą sądeczanie wyrównali po przepięknym uderzeniu Cetnarskiego z ponad 20 m w prawe "okienko". Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na murawę, po czym wyszła w pole. Wątpliwości sędziów rozjaśnił VAR i w 45+1. minucie gol został uznany.

W II połowie gliwiczanie próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 61. minucie ze strzałem Jagiełły poradził sobie Gliwa, podobnie jak w 73. minucie w sytuacji sam na sam z Papadopulosem.

W 79. minucie Sandecja objęła prowadzenie 2-1, po akcji rezerwowych. Brzyski dośrodkował za linię obrony, a Piszczek głową przelobował Rusova, trafiając w prawy, górny róg bramki.

Arbiter przedłużył mecz o 6 minut. Piast w końcówce mocno przycisnął i wyrównał w 90+5. minucie. Najpierw Valencia strzelił w słupek, a następnie z dobitki Mak trafił do siatki; pomógł mu rykoszet od nogi Barana.