Strona główna > PULS DNIA
Sandecja zwycięska w Gdańsku, urodzinowe gole Dudzica2017-08-19 14:33:00

W 6. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Sandecja sprawiła niespodziankę wygrywając w piątek w Gdańsku z Lechią 3-2. Dwa gole zdobył Bartłomiej Dudzic, a zwycięskiego Wojciech Trochim.

Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 2-3 (0-2)

0-1 Bartłomiej Dudzic 16

0-2 Bartłomiej Dudzic 43

1-2 Marco Paixao 51 (głową)

2-2 Sławomir Peszko 55

2-3 Wojciech Trochim 78

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Oliveira, Augustyn - Krachunov, Kuban, Trochim. Widzów 11 019.

LECHIA: Kuciak - Stolarski, Augustyn, Vitoria, Wawrzyniak (25 Krasic) - Łukasik (80 Lewandowski), Nunes - Oliveira (46 F. Paixao), Lipski, Peszko - M. Paixao.

SANDECJA: Gliwa - Kuban (60 Basta), Szufryn, Krachunov, Mraz - Dudzic (73 Danek), Piter-Bucko, Baran, Brzyski - Kolev, Piszczek (52 Trochim).

Beniaminek nie przestraszył się faworyzowanych gdańszczan. Goście objęli prowadzenie w 16. minucie. Z lewego skrzydła płasko dośrodkował Mraz, Kuciak nie sięgnął piłki, ta dotarła do Dudzica, który z 3 metrów wepchnął ją do siatki. Były gracz Cracovii sprawił sobie prezent w dniu 29. urodzin.

W 30. minucie mogło być 1-1. Krasic dostał dobre podanie, wyszedł sam na sam z Gliwą, ale jak spod ziemi wyrósł Krachunov i odebrał piłkę Serbowi. 3 minuty później w identycznej sytuacji znalazł się Kolev. Bułgar za długo zwlekał jednak z wykończeniem, przez co wracający obrońca zdołał go powstrzymać. Kolejne akcje należały do gospodarzy. W 36. minucie Vitoria główkował w poprzeczkę, a dobitkę Nunesa obrońca sądecki przekierował na róg. Po chwili uderzenie Łukasika z ok. 30 m obronił bramkarz Sandecji.

W 43. minucie na listę strzelców znów wpisał się Dudzic. Trafienie poprzedziła piękna, zespołowa akcja. Udział w niej wzięli Baran, Piszczek, Dudzic i Kolev. Temu ostatniemu została zapisana asysta.

Po przerwie Lechia ruszyła do huraganowych ataków. W 51. minucie M. Paixao zdobył głową kontaktowego gola, po wrzutce Lipskiego z kornera. Niebawem był już remis. Bilardowe zagranie Lipskiego sfinalizował z 3 m Peszko. Bliżej trzeciego trafienia byli podopieczni trenera Piotra Nowaka. Szczególnie Krasic w 68. minucie. Serb w jednej z akcji minął Gliwę i miał przed sobą pustą bramkę i nie trafił...

Ta sytuacja zemściła się w 78. minucie. Wtedy to Danek prostopadle zagrał do Trochima. Ten przyjął sobie piłkę i z 17 m posłał ją do bramki obok Kuciaka. Lechia nie potrafiła się już podnieść.