Strona główna > PULS DNIA
EURO U21: Remis ze Szwecją daje cień nadziei2017-06-20 07:32:00

W drugim meczu mistrzostw Europy U21 reprezentacja Polski zremisowała z broniącą tytułu Szwecją 2-2. Biało-czerwoni zdobyli wyrównującego gola w doliczonym czasie z karnego.

19 czerwca 2017, Lublin: Polska – Szwecja 2-2 (1-2)

1-0 Łukasz Moneta 6

1-1 Carlos Strandberg 36 (głową)

1-2 Jacob Larsson 41

2-2 Dawid Kownacki 90+1 (karny)

Sędziował Slavko Vincić (Słowenia). Żółte kartki: Kownacki, Niezgoda, Bednarek, Linetty – Olsson, Strandberg, Cibicki, Hallberg, Dagerstal, Wahlqvist. Widzów 14 651.

POLSKA: Jakub Wrąbel – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński – Karol Linetty, Paweł Dawidowicz (88 Krzysztof Piątek) – Przemysław Frankowski, Dawid Kownacki, Łukasz Moneta (74 Patryk Lipski) – Mariusz Stępiński (58 Jarosław Niezgoda).

SZWECJA: Anton Cajtoft – Linus Wahlqvist, Jacob Larsson, Filip Dagerstal, Adam Lundqvist – Simon Tibbling (61 Muamer Tankovic), Melker Hallberg, Alexander Fransson (87 Kerim Mrabti) – Kristoffer Olsson – Paweł Cibicki, Carlos Strandberg (69 Gustav Engvall).

Biało-czerwoni mają jeszcze cień nadziei na awans. Musieliby w czwartek wygrać w Kielcach z Anglią, a jednocześnie Słowacja musiałaby zremisować ze Szwecją (zdobywając o jedną bramkę mniej niż Polacy).

Podobnie jak ze Słowakami, również ze Szwedami nasz zespół zaczął koncertowo. W 6. minucie piękną akcję prawą stroną przeprowadził Kownacki, zagrał dołem na środek pola karnego, a nabiegający na piłkę Moneta strzelił celnie do siatki. I znów, tak jak w poprzednim meczu, zdobyty gol sprawił, że nasi zaczęli oddawać inicjatywę rywalom. Efekt był taki, że w ostatnim kwadransie I połowy goście uzyskali przewagę bramkową. W 36. minucie Skandynawowie wykorzystali nasze błędy w obronie, Wrąbel odbił futbolówkę przed siebie, a Strandberg głową skierował ją z 5 m do siatki. Pięć minut później z kornera dośrodkował Olsson, a celną "główką" popisał się Larsson, uprzedzając Dawidowicza.

Po przerwie biało-czerwoni dążyli do remisu. W 56. minucie kończący świetną kontrę Linetty strzelił z kilkunastu metrów, ale bramkarz odbił piłkę nogą. W 82. minucie po "główce" Kownackiego futbolówka zmierzała w "okienko", lecz golkiper skutecznie interweniował. Za moment w zamieszaniu bliski powodzenia był Niezgoda, jednak zarobił jedynie rzut rożny. W ostatniej minucie Dagerstal sfaulował Piątka w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykonał Kownacki. 2-2 w doliczonym czasie.

Graczem meczu został Kristoffer Olsson (Szwecja).