Strona główna > Piłka ręczna > Ekstraklasa mężczyzn > Wiadokosci Ekstraklasa mężczyzn
Liga Mistrzów: Vive ukarane przez Lwy2010-02-13 17:45:00 AnGo

Po trzymiesięcznej przerwie na parkiety wrócili szczypiorniści uczestniczący w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W 7. kolejce spotkań Vive Kielce przegrało z niemiecką drużyną Rhein-Neckar Löwen 32-35, choć do przerwy prowadziło czterema golami.

Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie. Na żywo chciało je oglądać 20 tysięcy widzów, dlatego bilety rozeszły się w kilka godzin. Bezpośrednią transmisję przeprowadziły cztery stacje: TVP Sport, niemiecka wersja Eurosportu, francuski Sport+ i - co było sporym zaskoczeniem - saudyjski Dubai Sport. W zespole niemieckim zaprezentowało się dwóch znakomitych reprezentantów Polski - bramkarz Sławomir Szmal i Karol Bielecki.
O wygranej gości zadecydowała druga połowa. Świetnie bronił Fritz, a festiwal strzelecki urządził sobie Uwe Gensheimer. Lewoskrzydłowy zdobył 10 goli i wszystkie po przerwie. Do tego doszły fatalne straty piłki przez Knudsena i kilka nieudanych akcji sam na sam skrzydłowego Kuchczyńskiego. Vive prowadziło 20-15, później 24-20, ale od stanu 26-26 oddało inicjatywę rywalom.
– Niemcy nie pokazali wielkiej gry, ale wykorzystali naszą nieudolność. Nie możemy z tak klasowym zespołem pozwolić sobie na zaprzepaszczenie takiej ilości sytuacji - podsumował trener Bogdan Wenta.

Vive Targi Kielce – Rhein-Neckar Löwen 32-35 (19-15)

VIVE: Cleverly, Kotliński – Kuchczyński 1, Jurasik 7, Knudsen 6, Podsiadło 5, Nat, Stojković 7 (2 z karnych) oraz Konitz, Rosiński 3, Jachlewski 1, Tubić 1, Grabarczyk 1.
RHEIN: Szmal, Fritz – Stefánsson, Manojlović 1, Bielecki 6, Groetzki 3, Gensheimer 10, Klimovets 6, Roggisch 2, Prieto 1, Harbok 2, Müller 4, Bruhn.
Sędziowali: Martin Gjeding i Mads Hansen z Danii. Karne minuty: 6 - 8 min. Czerwona kartka - Roggisch.  Widzów 3500.